Augulis: Viļaka ir pozitīvs piemērs sekmīgai nodarbinātības veicināšanai reģionosLabklājības ministrs Uldis Augulis ceturtdien, 1.oktobrī, Viļakā pirms gada slēgtās Mežvidu pamatskolas telpās plkst. 14.00 atklās jaunu SIA “BRASA” šūšanas cehu, kas Austrumu pierobežā nodrošinās apmēram 50 jaunas darba vietas. Pasākumā piedalīsies arī Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Inese Kalvāne.

Kā uzsver labklājības ministrs, šis ir viens no pozitīviem piemēriem, kā, piesaistot investīcijas un veidojot jaunas darba vietas, izmantot reformu rezultātā palikušas neapdzīvotas ēkas.

“Esmu gandarīts par katru darbavietu, kas tiek izveidota reģionos ar salīdzinoši augstāku bezdarba līmeni. Šī gada pavasarī reģionālās vizītes ietvaros jau viesojos Viļakā, kur pie viena galda ar pašvaldības vadību, NVA un uzņēmējiem diskutējām par iespējām veicināt uzņēmējdarbību, kā arī visefektīvāk pēc skolas slēgšanas izmantot palikušo ēku. Man ir prieks par pašvaldības aktivitāti, kas tagad nodrošinās pastāvīgu darbu novada iedzīvotājiem, no kuriem daļa ilgstoši bija bez darba. Vienlaikus šis projekts ir labs piemērs tam, kā sasniegt labu rezultātu, sadarbojoties ar Nodarbinātības valsts aģentūru un atbalstot uzņēmumu vēlmi izmantot nodarbinātības pasākumu sniegtās iespējas,” uzsver U.Augulis.

Šis sociāli nozīmīgais projekts ir īstenojies, pateicoties Viļakas novada domes, uzņēmēju un NVA sadarbībai, veicinot nodarbinātību Latgalē. Vairāki bezdarbnieki un darba meklētāji, pateicoties jaunās ražotnes atvēršanai, ir ieguvuši darbu. Savukārt  Mežvidu pamatskolas ēka atkal tiek izmantota un ir labs piemērs iespēju izmantošanai.

Lai jaunais šūšanas uzņēmums varētu sekmīgi uzsākt darbību un piesaistīt kvalificētus darbiniekus, uzņēmums, sadarbojoties ar NVA Balvu filiāli, iesaistījās vairākos nodarbinātības pasākumos. Proti, 8 ražotnes darbinieki iepriekš NVA profesionālās apmācības ietvaros apguva šuvēja profesiju. Savukārt 3 šūšanas ceha darbinieki iesaistīti  NVA pasākumā "Komersantu nodarbināto personu reģionālās mobilitātes veicināšana", bet 2  - Jauniešu garantijas pasākumā "Pirmā darba pieredze". 18 darbinieki strādā subsidētās nodarbinātības ietvaros.


R. Uzulnieks Luksemburgā diskutēs par nodarbinātīb...
ZZS valde: VARAM iniciatīva par piespiedu pašvaldī...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter