Augulis Starptautiskajā darba konferencē Ženēvā vadīs neformālo ministru sanāksmiRīga, 2015. gada 9.jūnijs. – Labklājības ministrs Uldis Augulis trešdien, 10.jūnijā, Ženēvā (Šveicē) Starptautiskās darba organizācijas (SDO) rīkotās konferences 104.sesijā vadīs neformālo ministru sanāksmi. Tās laikā notiks diskusijas par darba aizsardzības jautājumiem mikro un mazos uzņēmumos, kā arī dalīšanās valstu labajā pieredzē.

Neformālo ministru sanāksmi Starptautiskās darba konferences laikā Latvija rīko kā Eiropas Savienības (ES) prezidējošā valsts, kas savā sešu mēnešu programmā ir īpaši akcentējusi arī darba aizsardzības normatīvo standartu labāku piemērošanu mazos un mikro uzņēmumos.

Sanāksmē piedalīsies SDO dalībvalstu darba lietu ministri, proti, Luksemburgas, Nīderlandes, Gruzijas, Francijas, Turcijas, Īrijas, Amerikas Savienoto Valstu, Tunisijas un Filipīnas pārstāvji. Tāpat pasākumā piedalīsies SDO ģenerāldirektors Gajs Raiders (Guy Ryder), Eiropas Komisijas Nodarbinātības, sociālo lietu, prasmju un darbaspēka mobilitātes komisāre Marianna Tīsena (Marianne Thysen), kā arī Starptautiskās Arodbiedrību konfederācijas un Starptautiskās Darba devēju organizācijas pārstāvji.

Savukārt otrdien, 9.jūnijā, konferences norises ietvaros notiks U.Auguļa divpusējā tikšanās ar ģenerāldirektoru G.Raideru, lai pārrunātu turpmāko Latvijas un ES sadarbību ar SDO.

Atgādinām, ka Starptautiskā darba konferences 104.sesija norisinās no šī gada 1.jūnija līdz 13.jūnijam. Par konferences prezidenti šogad ievēlēta Labklājības ministrijas valsts sekretāre Ieva Jaunzeme, kura vada konferences plenārsēdes.

Pasākuma laikā tiek skatīti ziņojumi par SDO konvenciju un rekomendāciju piemērošanu dalībvalstīs, kā arī norisinās diskusijas par situāciju mazajos un vidējos uzņēmumos darba aizsardzības un nodarbinātības sekmēšanas kontekstā. Tāpat norisinās diskusijas par pāreju no neformālas uz formālu ekonomiku ar mērķi pieņemt izstrādāto rekomendācijas projektu šajā jautājumā u.c.

Savukārt konferences sesijas laikā 8.jūnijā U.Augulis kā ES Padomē prezidējošās valsts ministrs uzstājās ar runu diskusijā par SDO ģenerāldirektora ziņojumu par darba jomas nākotni ceļā uz SDO simtgadi 2019.gadā. Ministrs uzrunā akcentēja gan ES kopējos, gan Latvijas sasniegumus un labo pieredzi, kā arī uzsvēra nākotnes politikas izaicinājumus darba jomā.

SDO dibināta kā pirmā specializētā Apvienoto Nāciju Organizācijas aģentūra 1919.gadā un šobrīd apvieno 185 dalībvalstis. Latvija savu dalību SDO atjaunoja 1991.gadā. Līdz šim Latvija ir ratificējusi 42 SDO konvencijas. No Latvijas puses sadarbību ar SDO īsteno Labklājības, Ārlietu un Satiksmes ministrija.


Ģimenei draudzīga komersanta statusu šogad saņem 1...
Zemkopības ministrs ANO FAO konferencē norāda uz l...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter