Augulis: sistēmas sakārtošanā jāpiedalās visām tajā iesaistītajām pusēm„Satiksmes ministrija kopīgi ar AS „Pasažieru vilciens”, Autotransporta direkciju (ATD) un pasažieru pārvadātājiem turpinās darbu pie pasažieru pārvadājumu sistēmas sakārtošanas, lai padarītu to efektīvāku”, uzsvēra satiksmes ministrs Uldis Augulis pēc tikšanās ar pasažieru pārvadātāju pārstāvjiem.

Ministrs arī apliecināja, ka pasažieru pārvadātājus neskars paredzētā 3 miljonu latu konsolidācija. Tāpat tiks rasta iespēja pārdalīt 0,5 miljonu latu no starppilsētu reģionālajiem maršrutiem par labu vietējiem reģionālajiem maršrutiem. Taču tā ir medaļas viena puse, otrā pusē ir darbs pie sistēmas sakārtošanas.

Lai sistēmu sakārtotu, nepieciešams pārskatīt tos vilcienu un autobusu maršrutus, kas brauc paralēli vienā maršrutā, vienlaicīgi vai ar mazu laika intervālu. Ministrs pauda, ka sabiedriskajam transportam varētu piesaistīt vairāk pasažierus, atsevišķos gadījumos pārskatot transporta kursēšanas laikus, lai tie maksimāli nodrošinātu iedzīvotāju vajadzības no rītiem un vakaros nokļūt darbā, medicīnas, izglītības u.c. iestādēs.

Ir nosprausts mērķis līdz gada beigām ieviest vienoto biļešu tirdzniecības sistēmu. Tā dos iespēju precīzi un pamatoti aprēķināt dotāciju apjomu, ļaus maršrutu plānošanā izmantot precīzus un aktuālus datus par pasažieru plūsmu un maršrutu noslodzi, kā arī nodrošinās sistēmas caurspīdīgumu un naudas līdzekļu izlietojuma kontroli. Pasažieri biļetes un citus braukšanas dokumentus varēs iegādāties un rezervēt jebkurā biļešu kasē jebkuram maršrutam.

Tāpat nepieciešams veikt atbilstošas izmaiņas normatīvajos aktos, lai ierobežotu nelegālo pārvadājumu iespējas, kas ne tikai atņem būtisku ienākumu daļu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem, bet arī rada ievērojamus zaudējumus valsts budžetam nesamaksāto nodokļu veidā.

Ministrs uzsvēra, ka „veicamo reformu mērķis ir sakārtot nozari tā, lai tā ir saprotama, pārraugāma un efektīvi nodrošinātu sabiedriskā transporta pakalpojuma saņēmēja vajadzības. Savukārt Eiropas Savienības Regula un Sabiedriskā transporta pakalpojumu likums nosaka valsts pienākumu nosegt tos zaudējumus, kas pārvadātājiem radušies izpildot valsts pasūtījumu. Līdz ar to, bažām par atteikšanos no dotācijas šim pakalpojumam, nav pamata” .

„Saruna pie ministra bija konstruktīva un ar izpratni par pasažieru pārvadātāju nozares jautājumiem”, atzina Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas prezidents Pēteris Salkazanovs. Sarunā pie ministra piedalījās arī Latvijas sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Juris Kalniņš, ATD valdes priekšsēdētājs Normunds Narvaišs un Satiksmes ministrijas Sauszemes transporta departamenta direktors Andris Lubāns.

Šā gada 24. martā U.Augulis piedalīsies Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas kopsapulcē, lai turpinātu diskusiju par pasažieru pārvadājumu nozares jautājumiem un turpmāko attīstību.

Ilze Svikliņa
Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Tālrunis: 67028370


Augulis piedalījās airBaltic padomes sēdē
Izglītības ministrs Rolands Broks: Latvijas Jūras ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter