Augulis: profesionālās konkurētspējas veicināšanai iecienītākie ir datorzinību kursiPēdējo gadu laikā Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) tieši datorzinību un e-prasmju mācību kursi ir vispieprasītākie bezdarbnieku un darba meklētāju vidū. To Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (LIKTA) asociācijas E-prasmju nedēļas atklāšanas pasākumā uzsvēra labklājības ministrs Uldis Augulis.

 „Mēs redzam, ka bezdarbnieki patiešām arvien vairāk vēlas apgūt datorprasmes, ko kursos piedāvā Nodarbinātības valsts aģentūra. Pagājušogad tieši datorzinības apguva visvairāk un tā bija vispopulārākā programma. Pieprasījuma ziņā tā apsteidza pat angļu valodas kursus. Turklāt interesanti, ka visvairāk e - prasmes apgūst tieši vecākā gada gājuma cilvēki,” teica U.Augulis.

 Pieprasīti datorzinību kursi bijuši arī mūžizglītības pasākumu ietvaros un tos labprāt apguva darbinieki, kuri pakļauti bezdarba riskam. Tas liecina, ka cilvēki aizvien vairāk novērtē informācijas tehnoloģiju un datorprasmju nozīmību karjeras izaugsmē un konkurētspējā. Līdz ar to arī turpmāk nodarbinātības veicināšanai un cilvēku profesionālās konkurētspējas sekmēšanai NVA nodrošinās datorzinību apmācību.

 Īpaši būtiski zināšanas par informācijas tehnoloģijām (IT) ir sekmēt jauniešu vidū. Zināms, ka jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem ar nepietiekamu izglītību un pieredzi ir visvairāk pakļauti bezdarba riskam. Labklājības ministrs ir pārliecināts, ka datorprasmes palīdzēs labāk atrast savu pirmo darbu, jo efektīvas to prasmes karjerā mūsdienās ir vērtīgas. Tāpēc Jauniešu garantijas pasākumos īpaši tiks uzsvērta datorprasmju apguve jauniešu vidū.„Esmu gandarīts, ka arvien vairāk e - prasmes apgūst arī Latvijas reģionos. Arī šogad NVA un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras speciālisti daudzās Latvijas pilsētās piedalās E-prasmju nedēļas pasākumos. Iedzīvotājiem ir iespēja šonedēļ apgūt, piemēram, kā meklēt darbu un izglītības iespējas internetā, kā lietot e - pakalpojumus un efektīvāk plānot savu laiku, kā arī citas noderīgas lietas. Ļoti ceru, ka vēl vairāk cilvēku kā līdz šim iegūs vērtīgās zināšanas,” norādīja U.Augulis.

 Tāpat ministrs pateicās LIKTA par veiksmīgo sadarbību, izstrādājot datorzinību programmas. Tas ir bijis labs pamats nodarbinātības politikas pasākumu izstrādē. „Varu apliecināt, ka pērn esam sekmīgi sasnieguši E-prasmju partnerības memorandā plānotos rezultātus,” norādīja ministrs.


29.martā Jelgavā uz kongresu pulcēsies Latvijas Ze...
Augulis norāda, ka Vējonim izcili izdodas pildīt s...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter