Augulis Parīzē ar OECD ekspertiem pārrunās Latvijas Sociālās politikas pārskatuLatvijas delegācija labklājības ministra Ulda Auguļa vadībā piektdien, 6.novembrī, Parīzē piedalīsies Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) Nodarbinātības, darba un sociālo lietu komitejas 127.sesijā, kurā plānotas diskusijas par OECD ekspertu izstrādāto Latvijas Sociālās politikas pārskatu, aģentūra BNS uzzināja Labklājības ministrijā (LM).

Latvijas Sociālās politikas pārskata projektā ir izvērtēta Latvijas situācija darba tirgus politikas un sociālās politikas jomā, kā arī analizētas līdzšinējās reformas un sniegts OECD ekspertu redzējums par Latvijas galvenajiem nākotnes izaicinājumiem. Sagatavotais pārskats sniedz neatkarīgu skatījumu uz Latvijas valdības iecerētajām reformām un sniedz rekomendācijas to ieviešanai.

Plānots, ka pārskatu papildinās, ņemot vērā OECD dalībvalstu un Latvijas delegācijas pārstāvju diskusiju rezultātus. Sagaidāms, ka dokumentu publicēs 2016.gada pirmajā ceturksnī. Pārskata sagatavošanas procesā OECD Nodarbinātības, darba un sociālo lietu departamenta eksperti vairākkārt apmeklēja Latviju, lai tiktos ar nozaru ministriju un citu valsts un pašvaldību institūciju, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības un nozaru asociāciju pārstāvjiem, kā arī pētniekiem. Tāpat eksperti devās reģionālajās vizītēs, apmeklējot uzņēmumus, pašvaldību sociālos dienestus, kā arī Nodarbinātības valsts aģentūras filiāles.

 

OECD ir starpvaldību organizācija, kuras sastāvā ir 34 attīstītākās pasaules valstis, to skaitā 21 ES dalībvalstis.  OECD darbā piedalās arī Eiropas Komisija. OECD savu misiju definē kā demokrātijas un tirgus ekonomikas principu ievērošanas veicināšanu, kā arī valstu ilgtspējīgu tautsaimniecības attīstības sekmēšanu globalizācijas kontekstā.


Brigmanis: "Vienotībai" skaidri jāpasaka, vai tā g...
ZZS uzskata, ka Straujuma var turpināt vadīt valdī...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter