Augulis paraksta sadarbības memorandu elektronisko sakaru nozares attīstīšanaiSatiksmes ministrija un Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbosies ciešāk, lai sekmētu elektronisko sakaru nozares attīstību.

Konkrēti sadarbības soļi paredzēti sadarbības memorandā par valsts elektronisko sakaru nozares infrastruktūras un pakalpojumu attīstības veicināšanu, ko ceturtdien, 10. februārī, parakstīja satiksmes ministrs Uldis Augulis un LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

Memoranda mērķis ir tādas valsts ilgtspējīgas sociāli ekonomiskās politikas izstrādāšana un īstenošana, kur elektronisko sakaru nozarei ir būtiska loma efektīvas valsts pārvaldes veidošanā un reģionālajā attīstībā. Satiksmes ministrs Uldis Augulis uzsver, ka šajā procesā Satiksmes ministrijai kā atbildīgajai valsts pārvaldes iestādei sakaru jomā ir būtiski sadarboties ar nozares ekspertiem, veicinot nozares, tostarp informācijas sabiedrības, attīstību.

Parakstot memorandu, puses apņemas panākt, ka tiktu uzlaboti pašreizējie Latvijas konkurētspējas rādītāji elektroniskās komunikācijas un sakaru jomā. Tāpat izteikta nepieciešamība veidot efektīvu valsts un pašvaldību e-pārvaldi, veicinot elektronisko dokumentu apriti un elektroniskā paraksta plašāku izmantošanu valsts pārvaldē, komercdarbībā un sabiedrībā kopumā.

LIKTA prezidente Signe Bāliņa: „Esmu gandarīta par šī memoranda parakstīšanu, jo tas sekmēs gan e-vides iespēju izmantošanu, gan sadarbību starp valsti un uzņēmumiem, kas tik ļoti nepieciešama, lai mazinātu birokrātiju un taupītu laiku. Tieši tehnoloģijas ir tās, bez kurām vairs nav iedomājama mūsu dzīve un mums ir jādara viss, lai to sniegtās iespējas būtu pieejamas visiem.”

Puses arī vienojas izstrādāt nākamās paaudzes tīklu attīstības stratēģiju valstī, veicināt efektīvu ārpakalpojumu izmantošanas, kā arī valsts un privātās partnerības praksi nozares infrastruktūras un klientu apkalpošanas nodrošinājuma jomā, un strādāt pie administratīvā sloga mazināšanas.


Elīna Balgalve
Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67028274
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 


Izglītības ministrs ES Izglītības ministru sanāksm...
Izglītības un zinātnes ministrs: pirmajās 100 dien...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter