Augulis, Pabriks un Kristovskis pārrunā Afganistānas kravu jautājumusOtrdien, 15. februārī, satiksmes ministrs Uldis Augulis tikās ar aizsardzības ministru Arti Pabriku un ārlietu ministru Ģirtu Valdi Kristovski, lai pārrunātu jautājumus par kravu pārvadājumiem uz Afganistānu.

Ministri tikšanās laikā vienojās, ka arī turpmāk Latvijai jāatbalsta Afganistānas kravu pārvadājumi, kas dod pienesumu Latvijas tautsaimniecībai un veicina Latvijas tranzīta infrastruktūras atpazīstamību pasaulē.

Amatpersonas pārrunāja iepriekšējā gadā paveikto, kā arī vienojās par turpmākajiem pasākumiem, kas veicami, lai nākotnē nodrošinātu kravu pārvadājumus ASV un citu valstu bruņoto spēku atbalstam un radītu iespējas kravas caur Latviju vest arī pretējā virzienā – no Afganistānas.

Tika nolemts uzsākt darbu arī pie jaunām iniciatīvām, kas veicinātu gan minēto kravu pārvadājumus, gan nākotnē palielinātu kravu plūsmu starp Latviju un Vidusāziju.

Kā jau iepriekš ziņots, 2010. gadā salīdzinājumā ar 2009. gadu uz Afganistānu nosūtīto nemilitāro kravu apjoms ir trīskāršojies un sasniedzis aptuveni 15000 TEU vienību. Un saskaņā ar Satiksmes ministrijas iepriekš veiktajiem aprēķiniem, no vienas TEU vienības pārvadāšanas Latvijas ekonomika var iegūt līdz pat 500 eiro.

 

Ilze Eida
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Satiksmes ministrija
Tālrunis: 67028261
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Satiksmes ministrs Ēnu dienā vidusskolēnus iepazīs...
Izglītības ministrs ES Izglītības ministru sanāksm...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter