Augulis neiesaistīsies jautājumā par "Prudentia" atlīdzību "airBaltic" investora piesaistēSatiksmes ministrs Uldis Auglis negrasās iesaistītes jautājumā par atlīdzību finanšu konsultantam "Prudentia" saistībā ar tā lomu Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" investora piesaistē.

"Tās ir divu kompāniju – "airBaltic" un "Prudentia" – attiecības, tām savā starpā ir jāizvērtē, cik daudz atbilstoši līgumsaistībām katrs ir ieguldījis. Ja ir līgums un novērtējami ieguldījumi, droši vien līgumsaistības ir jāpilda," intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam "Baltic Business Service" sacīja Augulis.

Aģentūra BNS jau rakstīja - Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš iepriekš norādījis, ka "Prudentia" nebūtu jāsaņem kompensācija (success fee) "airBaltic" investora piesaistē un šajā jautājumā SM ar finanšu konsultantu ir domstarpības. Ministrijas ieskatā galvenais darbs investora piesaistē tika paveikts jau pēc atteikšanās no konsultanta pakalpojumiem un neesot pamata maksāt kompensāciju "Prudentia". Tāpat bijuši konfidencialitātes nosacījumu pārkāpumi.

Konsultantu "Prudentia" valdība piesaistīja "airBaltic" investora meklējumiem 2011.gada novembrī. Vienošanās tika noslēgta starp "airBaltic" un "Prudentia". 2015.gada rudenī konsultants publiski paziņoja, ka izdevies atrast lidsabiedrībai investoru - Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, kurš gatavs investēt 52 miljonus eiro, taču SM pārmeta "Prudentia" par konfidencialitātes noteikumu pārkāpšanu un valdība rīkojumu, ar kuru konsultants bija piesaistīts "airBaltic". Pēcāk arī "airBaltic" norādīja, ka ņems vērā valdības viedokli un sadarbību ar "Prudentia" neturpinās.

Pēc aģentūras BNS rīcībā esošās neoficiālās informācijas, "Prudentia" atlīdzība par ieguldītāja atrašanu varētu būt 2% no piesaistītās summas jeb šajā gadījumā - 1,04 miljoni eiro.

Tāpat vēstīts, ka "airBaltic" saņēmis Montāga-Girmesa solītos 52 miljonus eiro. Februāra sākumā tika parakstīts līgums starp Latvijas valdību un "airBaltic" finanšu investoru Montāgu- Girmesu. Atbilstoši līgumam Latvijas aviokompānijā tiks ieguldīti 132 miljoni eiro ar mērķi modernizēt tās floti un īstenot biznesa plānu "Horizon 2021".

Investora ieguldījums būs 52 miljoni eiro, tādējādi iegūstot 20% uzņēmuma kapitāldaļu, savukārt valsts - 80 miljoni eiro. Valsts ieguldījumu paredzēts nodrošināt, "airBaltic" aizņemoties Valsts kasē un pēc tam aizdevumu kapitalizējot.

"airBaltic" nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz aptuveni 60 galamērķiem. Kompānijas lielākā īpašniece ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju. 


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Ukrainas parl...
Partiju reitingi: ZZS min uz papēžiem Saskaņai un ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter