Augulis: Nākamajā plānošanas periodā no ES fondiem Rīgai nevajag atvēlēt 80% finansējumaNākamajā plānošanas periodā 2014. līdz 2020.gadā no Eiropas Savienības (ES) fondiem Rīgai nevajag atvēlēt 80% finansējuma, bet gan ir jānodrošina policentriska Latvijas attīstība, sacīja topošās koalīcijas potenciālās dalībnieces Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis.

Viņš norādīja, ka pašreizējie monocentriskās attīstības plāni, kas paredz lielāko daļu naudas novirzīt Rīgai, ir pretrunā ar Nacionālās attīstības plānu un Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģiju līdz 2030.gadam. Rīgā dzīvojot 32% valsts iedzīvotāju un pārējā Latvijā 68% iedzīvotāju, tāpēc valsts reģioniem nevar atvēlēt vien 20% lielu finansējumu, akcentēja politiķis.

Pašlaik viss gan ir procesā un darbam pie ES fondu izlietošanas saskaņošanas jānotiek ātri un saprātīgi. Nepieciešamie darbi, kas, nezin kāpēc, iekavējušies, ir jāveic atbildīgajai Finanšu ministrijai sadarbībā ar citām ministrijām. Piemēram, esot nepareizi, ka reģionu attīstības plāns valdībā tiks apstiprināts ap septembri, oktobri, pauda Augulis.

Viņš norādīja, ka pašlaik vēl nav apstiprināta valdība, līdz ar to pāragri spriest, vai topošajai koalīcijai izdosies vienoties par šiem jautājumiem. Taču viņš ir cerīgs, ka "Latvijā dzīvo loģiski domājoši cilvēki, kas saredz cilvēkus arī ārpus Rīgas".


ZZS: amats jāsaglabā iekšlietu un ārlietu ministri...
Tradīcijās ir spēks

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter