Augulis: Nākamā gada budžets lielā mērā novērsīs nevienlīdzību pensiju jomāViens no lielākajiem Labklājības ministrijas (LM) sasniegumiem nākamā gada budžetā ir nevienlīdzības novēršana pensiju jomā, proti, negatīvo pensijas kapitālindeksu novēršana, norādīja labklājības ministrs Uldis Augulis (LZS/ZZS).

"No 1.janvāra sāksim pārrēķināt, līdz ar to būsim šo netaisnību atrisinājuši," uzsvēra ministrs.

Vaicāts par savu redzējumu attiecībā uz labklājības nozares nākotni kopumā, Augulis norādīja, ka LM ir izdarījusi daudz, tomēr palikušas vēl "lietas" attiecībā uz straujāku pensiju indeksāciju. Šī iecere gan jāskata kontekstā ar nākamā gada budžeta izpildes rezultātu un makroekonomiskajiem rādītājiem.

Labklājības ministrs atzīmēja, ka lielākai pensiju indeksācijai nākamgad nepieciešami aptuveni pieci miljoni eiro, bet nākamajos gados būtu nepieciešams vēl lielāks finansējuma apjoms.

Augulis gan bija skeptisks par iespēju vēl iegūt papildu līdzekļus nākamā gada budžetā. "Šogad neko vairs nevar dabūt klāt. 2015.gads tūlīt beidzas, un 2016.gada budžets šodien ir Saeimā," viņš uzsvēra.

Taujāts par valdības stabilitāti pēc budžeta pieņemšanas, ministrs sacīja, ka viņam grūti kaut ko teikt par to, tomēr "Zaļo un zemnieku savienība" "nav tā, kas kaut kādā veidā gāzīs valdību vai ietekmēs valdības krišanu". Viņš piebilda, ka šajā gadījumā viss būs atkarīgs no partijas "Vienotība" tālākajām darbībām.Kā ziņots, Saeima šodien galīgajā lasījumā lemj par 2016.gada valsts budžetu, saistītajām izmaiņām nodokļu jomā un citiem jautājumiem.


Brigmanis: "Vienotībai" nopietni jāpārdomā, kā tik...
Labklājības ministrs: Ar bēgļiem strādāsim tieši t...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter