Augulis: Latvija popularizējas kā loģistikas platforma; vēlas izvērst sadarbību ar ĶīnuLatvija sevi aktīvi popularizē kā Ziemeļeiropas loģistikas platformu, lai piesaistītu partnerus no Ķīnas un Centrālāzijas, kā arī transporta un loģistikas jomas partnerus Rietumvalstīs, ceturtdien tikšanās laikā ar augsta līmeņa Ķīnas delegāciju sacīja satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Satiksmes ministrijā aģentūrai BNS pavēstīja,  ka ceturtdien ministriju apmeklēja augsta līmeņa delegācija no Ķīnas Nacionālās attīstības un reformu komisijas vicepriekšsēdētāja Nina Dzjidži (Ning Jizhe) vadībā, lai pārrunātu iespējamo sadarbību transporta jomā, kā arī investīciju iespējas Latvijas transporta infrastruktūras projektos.

Delegācija, kurā bija iekļautas augsta līmeņa amatpersonas no Ķīnas Nacionālās attīstības un reformu komisijas, Ķīnas Transporta ministrijas, Ārlietu ministrijas, kā arī vairāku transporta un loģistikas nozares uzņēmumu pārstāvji, tikās ar SM vadību, tostarp satiksmes ministru Auguli, valsts sekretāru Kasparu Ozoliņu, kā arī citiem ministrijas un nozares uzņēmumu pārstāvjiem.

Augulis, uzrunājot klātesošos, uzsvēra, ka sadarbības veicināšana ar Ķīnu transporta un loģistikas jomā ir Latvijas prioritāte.

"Pēdējo gadu laikā Latvijas un Ķīnas divpusējā sadarbība ir padziļinājusies. Īpaši to var attiecināt uz transporta sektoru. Latvija ir aktīvs Eirāzijas piegāžu ķēdes posms, tādējādi intensificējot ne vien sadarbību ar Ķīnu, bet nodrošinot lielisku platformu arī sadarbībai starp Eiropu un Āziju," sacīja satiksmes ministrs, piebilzdams, ka Latvija cītīgi strādā, lai popularizētu sevi kā Ziemeļeiropas loģistikas platformu – gan piesaistot partnerus no Ķīnas un Centrālāzijas, gan arī transporta un loģistikas jomas partnerus Rietumu valstīs.

Augulis atzīmēja, ka pērnā gada novembrī Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas valstu sadarbības formāta 16+1 valstu vadītāju samitā Ķīnas pilsētā Sudžo tika prezentētas Latvijas iespējas tranzīta un loģistikas jomā. Samita dalībnieki uzticēja Latvijai koordinēt loģistikas jomu, rīkot pirmo transporta ministru sanāksmi un piekto valstu vadītāju samitu. Transporta ministru sanāksmi un nozares biznesa konferenci Rīgā plānots rīkot 16. un 17.maijā. 


LZS jaunatnes nodaļa apmeklē Rīgas reģiona konfere...
Augulis: jāsāk aktīvs darbs pie vienota ceļu sakār...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter