Augulis: jaunajam LDz vadītājam Bērziņam būs lieli izaicinājumi Jaunieceltajam valsts uzņēmuma "Latvijas Dzelzceļš" (LDz) valdes priekšsēdētājam Edvīnam Bērziņam būs lieli izaicinājumi, piektdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā  "Rīta Panorāma" teica satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Augulis apstiprināja, ka Bērziņš iecelts amatā un viņu izvirzījusi kandidātu atlases komisija.

"Es domāju, ka viņš ir atbilstošs un tas ir novērtējums par ilggadīgu darbu uzņēmumā un nozarē. Viņam ir dots uzticības kredīts, lai nodrošinātu turpmāko LDz attīstību. (..) Es ceru, ka jaunajā amatā, strādājot vienotā komandā, viņam izdosies visus izaicinājumus, kas LDz šobrīd ir, atrisināt - gan kravu apjoma kritumi, kā uzlabot situāciju, piesaistīt kravas no jauniem tranzītu virzieniem, tāpat piedāvāt investīciju piesaisti," teica ministrs.

Viņš uzsvēra, ka kopumā LDz ir jānodrošina dzelzceļa infrastruktūras kvalitātes un izmaksu konkurētspēja. "Lai būtu konkurētspēja Baltijas valstu līmenī. (..) Ir ļoti daudz izaicinājumi, jo uzņēmums nes ļoti lielu pienesumu ekonomikā," piebilda ministrs.

Augulis atzīmēja, ka jau 8.martā tiksies ar LDz vadītāju un cer no viņa sagaidīt  konkrētus priekšlikumus. "Ceru, ka dotais uzticības kredīts attaisnosies un mēs sasniegsim rezultātus," sacīja satiksmes ministrs.

Jau vēstīts, ka Satiksmes ministrija (SM) LDz valdes priekšsēdētāja amatā ceturtdien iecēlusi līdzšinējo uzņēmuma valdes locekli Edvīnu Bērziņu.

SM izsludināja konkursu uz LDz valdes priekšsēdētāja amatu pēc tam, kad ilggadējais uzņēmuma vadītājs Uģis Magonis tika atlaists saistībā ar aizdomām par kukuļņemšanu. Uzņēmuma jaunā vadītāja atrašanai tika piesaistīta personāla atlases kompānija "Executive Search Baltics", kas strādā ar zīmolu "Amrop".

Nominācijas komitejā, kas vērtēja atlasītos kandidātus LDz vadītāja amatam, darbojās Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone, Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Pēteris Vilks un Latvijas Dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrība priekšsēdētājs Savelijs Semjonovs. Nominācijas komiteju vadīja SM valsts sekretāra vietniece un LDz kapitāldaļu turētāja Džineta Innusa.

LDz valdē strādā arī Ēriks Šmuksts un Aivars Strakšas, kurš līdz šim bija uzņēmuma valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs.

LDz pieder valstij. Tā koncerns nodarbojas ar kravu pārvadājumiem pa dzelzceļu un uztur infrastruktūru. 


Krauze ievēlēts par ZZS frakcijas priekšsēdētāja v...
Latvijas pārtikas ražotājiem liela interese par ie...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter