Augulis: jāsekmē sadarbība ar Lietuvu transporta un sakaru jomāSatiksmes ministrs Uldis Augulis ceturtdien, 10.martā, iepazīšanās vizītē Viļņā (Lietuvā) tikās ar Lietuvas transporta un komunikācijas ministru Rimantu Sinkēviču, kuras laikā pārrunāja abu valstu būtiskos nozares jautājumus.  

 Latvijas un Lietuvas transporta ministru diskusijas jautājumi bija - kravu pārvadājumi pa dzelzceļu, pasažieru pārvadājumi, autosatiksme, kā arī Eiropas sliežu platuma projekta Rail Baltica īstenošana.    Sarunu laikā pārrunāta projekta Rail Baltica realizēšana; satiksmes ministrs Augulis akcentēja, ka Latvijas apņemšanās realizēt projektu ir nemainīga un to īstenos saskaņā ar izstrādāto plānu - 2016.gadā jāpabeidz ietekmes uz vidi novērtējums visā Latvijas teritorijā. Tāpat jāuzsāk tehniskais projekts Latvijas centrālajai daļai un jāturpina tehniskais projekts Ziemeļu un Dienvidu virzienā.    

Satiksmes ministrs Augulis tikšanās laikā pārrunāja esošo situāciju dzelzceļa iecirknī Mažeiķi-Reņģe un iespējamo satiksmes atjaunošanu Lietuvas pusē, jo Latvijas pusē sliežu ceļš joprojām ir apmierinošā stāvoklī un izmantojams vilcienu satiksmei. Ministrs uzsvēra, ka Latvija atbalsta jebkuras jaunas, starptautiskas dzelzceļa līnijas atklāšanu. Tāpat transporta ministri apsprieda iespējamo vilcienu satiksmi starp Rīgu un Viļņu.  

Savukārt sarunās par ceļu sakārtošanas jautājumiem ministrs pauda gandarījumu, ka autoceļu jomā ir izveidojusies stabila, rezultatīva sadarbība starp VAS "Latvijas Valsts ceļi" un Lietuvas Transporta un sakaru ministrijas pakļautībā esošo Lietuvas ceļu administrāciju, gan, regulāri konsultējoties ceļu pārvaldīšanas, uzturēšanas un būvniecības jautājumos, gan, ieviešot kopējus autoceļu projektus INTERREG pārrobežu sadarbības programmas ietvaros.    

Vienlaikus ir izveidota Latvijas - Lietuvas Transporta nozares Starpinstitūciju darba grupa (Task Force) aktuālo jautājumu risināšanai. Ministrs aicināja turpināt iesākto sadarbību un jau tuvākajā laikā ministriju pārstāvji varētu tikties kārtējā darba grupas sanāksmē, lai atsāktu aktīvu darbu šajā formātā. 


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: EK priekšlikumi...
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: ES daudz aktīvā...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter