Augulis: jārod risinājumi cilvēku ar invaliditāti nodrošinājumā ar sabiedrisko transportuŠo trešdien, 23.martā, tiekoties ar Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO valdes priekšsēdētāju Guntu Anču, organizācijas eksperti pasažieru tiesību jautājumos - Everitu Streļču, apliecināja satiksmes ministrs Uldis Augulis.

 

Cilvēku ar invaliditāti pārvietošanās iespēju nodrošināšanu nosaka vairākas Eiropas Savienības regulas - dzelzceļā, aviotransportā, autobusu satiksmē un ūdenstransportā. Taču, piemērojot Regulu prasību ieviešanu,  cilvēkiem ar invaliditāti nākas saskarties ar daudzām praktiskām grūtībām, par kurām satiksmes ministru informēja SUSTENTO pārstāves. Kā uzsvēra G.Anča, tad būtiski ir panākt uzlabojumus personu ar kustību traucējumiem iespējās pārvietoties ar autobusiem, starptautiskajā satiksmē un starppilsētām, tāpēc ir jādomā par prasību pārvadātājiem nodrošināt speciālus krēslus vai citas alternatīvas personu, kas pārvietojas ratiņkrēslā, iekļūšanai autobusos.

 

Tāpat sarunas laikā tika pārrunāta situācija saistībā ar Ministru kabineta Nr.153 „Noteikumi par pasažieru kategorijām, kuras ir tiesīgas izmantot braukšanas maksas atvieglojumus maršrutu tīkla maršrutos” ieviešanas process Latvijā. SUSTENTO pārstāves informēja par organizācijas veikto aptauju, kura liecina, ka plānotās izmaiņas saistībā ar braukšanas maksas atvieglojumiem rada daudzas neskaidrības un jautājumus. Tādējādi tika panākta vienošanās, ka jau tuvākajā laikā tiks organizēta visu ieinteresēto pušu – Autosatiksmes direkcijas, Pērresoru koordinācijas centra, Satiksmes, Labklājības, Tieslietu ministrijas, kā arī ieinteresēto nevalstisko un sabiedrisko organizāciju, kā arī banku pārstāvju sanāksme, lai pārrunātu esošo situāciju, kā arī rastu optimālu risinājumu attiecīgo valdības noteikumu reālā un praktiskā ieviešanā.

 

Satiksmes ministrs U.Augulis izteica gandarījumu, ka SUSTENTO pārstāves tikšanās laikā iezīmējušas būtiskākās problēmas, ar ko ikdienā saskaras cilvēki ar invaliditāti, izmantojot dažāda veida sabiedrisko transportu. Ministrs aicināja arī turpmāk aktīvi informēt par aktuālajām problēmām, kā arī pēc iespējas piedāvāt priekšlikumus iespējamajiem risinājumiem, lai atbildīgās valsts institūcijas tos ieviestu dzīvē - tas radītu iespēju cilvēkiem ar īpašām vajadzībām plašāk izmantot visu veidu sabiedrisko transportu.

 

„Satiksmes ministrija ir atbildīga par transporta nozares politiku. Jārada visas iespējās, lai šī politika apmierinātu arī cilvēku ar invaliditāti intereses,” solīja U.Augulis.

 

SUSTENTO apvieno 34 dažādas organizācijas, kuru biedri ir vairāk nekā 50 000 cilvēku ar invaliditāti un hroniskām saslimšanām. Organizācija aktīvi darbojas, aizstāvot cilvēku ar īpašām vajadzībām intereses Eiropas Savienības institūcijās.

 
Augulis: situācija uz ceļiem Latvijā kopš 2011.gad...
LZS jaunatnes nodaļas biedri tiekas ar LZS Inčukal...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter