Augulis Francijā pārrunās sadarbību dzelzceļa pārvadājumu un aviācijas jomāsSatiksmes ministrs Uldis Augulis no 15. līdz 16. maijam dodas vizītē uz Franciju, lai pārrunātu Latvijas un Francijas sadarbības stiprināšanas iespējas dzelzceļa pārvadājumu un aviācijas jomā.

Svētdien, 15. maijā ministrs tiksies ar Francijas dzelzceļa nozares pārstāvjiem, lai pārrunātu abu valstu sadarbības perspektīvas dzelzceļa pārvadājumu attīstīšanā.

Savukārt 16. maijā U.Augulis tiksies ar Francijas Ekoloģijas, ilgtspējīgas attīstības, transporta un mājokļu lietu ministru Tjerī Marianī, kā arī apmeklēs vairākus aviācijas uzņēmumus.

Latvija un Francija vēlas stiprināt sadarbību civilās aviācijas jomā, piemēram, veidojot kopīgus reisus starp abām valstīm. Pašlaik airBaltic maršrutā Rīga – Parīze – Rīga ik nedēļu lido desmit reizes katrā virzienā. Maršrutā Rīga – Nica – Rīga airBaltic izpilda lidojumus vasaras sezonā četras reizes nedēļā katrā virzienā.

Tiek izskatītas abu valstu uzņēmumu iespējas sadarboties dzelzceļa modernizācijas un multimodālā transporta jomā, piedāvājot Francijas pusei izmantot Latvijas tranzīta koridoru, ostu un loģistikas centru pakalpojumus. Latvijas ostas var piedāvāt 24 stundu kravu izplatīšanas konceptu - 24 stundu laikā no Latvijas loģistikas noliktavām nogādāt preces līdz pat veikaliem Helsinkos, Stokholmā, Minskā, Varšavā vai Maskavā.

Šobrīd abu valstu sadarbība dzelzceļa pārvadājumu jomā ir neliela, pārsvarā notiek tranzīta pārvadājumi no Francijas.

Latvija un Francija sadarbojas arī sakaru jomā Pasaules Pasta savienības (UPU), Starptautiskās telesakaru savienības (ITU) un citu organizāciju ietvaros. Vēstuļu korespondences pakalpojumu kontroles jomā abu valstu pasta uzņēmumi piedalās kvalitātes mērījumu sistēmā UNEX, saskaņā ar tās datiem vēstule no Francijas uz Latviju adresātam tiek nogādāta vidēji 2,9 darbadienu laikā, bet no Latvijas uz Franciju – 3,7 darbadienu laikā.

Vizītē uz Franciju dosies arī „Pasažieru vilciens”, „airBaltic” un starptautiskās lidostas „Rīga” pārstāvji.

Ilze Svikliņa
Satiksmes ministrijas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67028370
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Labklājības ministre ar sociālajiem partneriem dis...
Dace Reinika akcijas „Atpakaļ uz skolu 2011” ietva...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter