Augulis: elektrības cenu kāpums tiks kompensēts līdz neuzlabosies ekonomiskā situācijaElektrības cenu kāpums mazturīgajiem tiks kompensēts līdz neuzlabosies ekonomiskā situācija, intervijā aģentūrai BNS sacīja labklājības ministrs Uldis Augulis (Zaļo un zemnieku savienība).

"Mēs lemsim to katru gadu, kamēr neuzlabosies ekonomiskā situācija, kamēr nebūs pietiekamā apmērā atalgotas darba vietas. Šobrīd mums liela daļa valsts iedzīvotāju ir vai nu zem nabadzības sliekšņa, vai tuvu tam. Kamēr kopumā ekonomika būs tādā līmenī, ka nevajadzēs maksāt pabalstus, es tādu situāciju gribētu sagaidīt un būt ministrs tādā brīdī," Augulis atbildēja uz jautājumu, cik ilgi valstij būs jālemj par arvien jauniem pabalstiem iedzīvotājiem.

Ministrs neprognozēja, kad šāda situācija Latvijā varētu pienākt, ka iedzīvotāju ienākumi būs pietiekami.

"Neesmu gaišreģis, lai to varētu pateikt. Pirms desmit gadiem, ejot uz referendumu par iestāšanos Eiropas Savienībā, gājām ar domu, ka mums būs pensijas tādas kā ES, ka būs atalgojums kā ES, pēc 10 gadiem redzam, ka vēl mums 10 gadi, kā minimums, uz to jāiet. Neviens nevarēja prognozēt, neviena no lielajām reitingu aģentūrām neprognozēja, ka 2009.gadā mums būs krīze, kas bija lielāka nekā Amerikas lielās krīzes laikā," norādīja labklājības ministrs.

Pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas 1.aprīlī mājsaimniecībām, kas palielinās maksu par elektroenerģiju, kopējais atbalstāmo mājsaimniecību skaits varētu būt 117 tūkstoši. Mērķa grupas atbalstam provizoriski nepieciešamais finansējums gadā ir 7 miljoni eiro. Šogad tam būtu nepieciešami 4,68 miljoni eiro.

Augulis ir viens no Laimdotas Straujumas ("Vienotība") vadītās valdības jaunajiem ministriem, lai gan iepriekš jau ir ieņēmis šo amatu.


ZZS iesniegusi likumprojektu, lai maznodrošinātaji...
Zemkopības ministrs tikās ar Rēzeknes novada zemni...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter