Augulis Čehijas vēstniekam uzsver Latvijas tranzīta koridora priekšrocībasSatiksmes ministrs Uldis Augulis tikšanās laikā ar Čehijas vēstnieku Latvijā novērtēja abu valstu līdzšinējo sadarbību, kā arī uzsvēra Latvijas tranzīta koridora priekšrocības, aģentūrai BNS pavēstīja Satiksmes ministrijā (SM).

Tajā norādīja, ka sarunas laikā arī Čehijas vēstnieks Latvijā Miroslavs Koseks atzinīgi novērtēja sadarbību starp Čehiju un Latviju transporta jomā.

Abas puses uzteica sadarbību aviācijā, Latvijas nacionālajai aviokompānijai "airBaltic" nodrošinot regulāru gaisa satiksmi starp Rīgu un Prāgu.

Pēc SM paustā, Koseks pauda prieku, ka abām valstīm ir vienādas arī daudzpusējās sadarbības prioritātes, it īpaši attiecībā uz Ķīnu Centrālās un Austrumeiropas valstu un Ķīnas sadarbības formāta 16+1 ietvaros. Augulis apliecināja, ka Čehija ir bijusi viena no pirmajām valstīm, kas atsaukusies SM aicinājumam nozīmēt kontaktpersonu sadarbības formātam 16+1.

"Latvija šajā sadarbībā ir uzņēmusies loģistikas koordinatora lomu, un no 16.līdz 17.maijam Rīgā notiks 16+1 formāta Transporta ministru sanāksme un biznesa konference," atgādināja ministrijā.

Attiecībā uz turpmāko sadarbības attīstību Augulis izteica aicinājumu Čehijas uzņēmējiem izmantot Latvijas infrastruktūru kravu pārvadājumiem uz/no Krievijas, Kazahstānas un citām NVS valstīm un preču izplatīšanai Skandināvijā. Tāpat vēstnieks tika mudināts informēt uzņēmējus par iespēju investēt Latvijas ostās.

 
Augulis: situācija uz ceļiem Latvijā kopš 2011.gad...
LZS jaunatnes nodaļas biedri tiekas ar LZS Inčukal...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter