Augulis: autoceļu sakārtošana jāveic saskaņotiTrešdien, 18. maijā, satiksmes ministrs Uldis Augulis tikās ar valsts un pašvaldību atbildīgajiem pārstāvjiem, lai pārrunātu Satiksmes ministrijas un VAS "Latvijas Valsts ceļi" sagatavoto ziņojumu par autoceļu segu remontu un valsts autoceļu sakārtošanas perspektīvas.

„Satiksmes ministrija ir izdarījusi savu darbu un veikusi pamatīgu „mājas darbu” – apzinājusi situāciju uz valsts autoceļiem, noskaidrojusi remontējamās un rekonstruējamās vietas, izstrādājusi nopietnu darbu plānu. Turklāt darbs ir darīts, ņemot vērā esošo situāciju valsts budžetā un mūsu finansiālās iespējas,” SM un LVC ziņojumu komentē Uldis Augulis, „bet tagad sagaidām pretimnākšanu no valdības, koalīcijas partneriem un, protams, pašvaldībām.”

Informatīvajā ziņojumā tiek prasīta ziemā pārtērēto līdzekļu valsts autoceļu uzturēšanai – kopumā 5.8 miljonu latu – atdošana valsts pamatbudžeta programmas „Valsts autoceļu fonds” apakšprogrammā „Valsts autoceļu pārvaldīšana, uzturēšana un atjaunošana”. Bez tam no 2011. gada valsts budžeta tiek prasīti aptuveni 9 miljoni latu, lai nodrošinātu kritiskāko reģionālo autoceļu tūlītēju sakārtošanu.

Šo līdzekļu piešķiršana autoceļu sakārtošanai papildus jau ieplānotajiem darbiem ļautu šogad salabot vēl attiecīgi 203, 8 un 131 km no tiem 2000 km autoceļu segumu, kas ir kritiskā stāvoklī.

Tāpat Satiksmes ministrija nāks klajā ar priekšlikumu palielināt Eiropas Savienības fondu finansējumu autoceļu programmām 2007. – 2013. gada plānošanas periodā uz to ES finansēto programmu rēķina, kurās veidojas līdzekļu pārpalikums.

Puses vienprātīgi atzina, ka kavēšanās lēmuma pieņemšanā saistībā ar līdzekļu pārdali par labu ceļu sakārtošanas programmām ir nepieļaujama.

Uldis Augulis uzsver, ka nepietiekama finansējuma apstākļos ir ļoti būtiski pašvaldībām vienoties par potenciālo darbu prioritātēm un plānošanu nevis gada, bet vismaz piecu gadu laika posmā.

Tāpēc šodienas diskusijā ministrs aicināja partnerus izveidot Latvijas Ceļu padomi. Pašvaldību pārstāvji atbalstīja šo ieceri, jo tādā veidā būs iespējams saskaņoti īstenot valsts un pašvaldību autoceļu sakārtošanas prioritātes.

Paredzēts, ka padomē darbosies satiksmes ministrijas, LVC, kā arī plānošanas reģionu un pašvaldību pārstāvji.

Ilze Svikliņa
SM Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67028370, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Zemsavieši atbalsta Meža īpašnieku biedrības "Meža...
Labklājības ministre ar sociālajiem partneriem dis...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter