Augulis atzinīgi novērtē SUSTENTO izglītības iestādes izveidi 

Labklājības ministrs Uldis Augulis trešdien, 19.februārī, ar uzrunu atklāja Pieaugušo neformālās izglītības iestādi SUSTENTO un tās pirmo nodarbību - Tolerances stundu.

„Esmu gandarīts, ka Latvijas Cilvēku ar invaliditāti sadarbības organizācija SUSTENTO izveidojusi mācību iestādi, kurā sabiedrībai piedāvā izglītošanās iespējas par jautājumiem, kas saistīti ar invaliditātes barjeras radīto seku mazināšanu. Priecājos arī par pašas organizācijas dalīborganizācijām radīto iespēju iesaistīties mācību programmās. Svarīgi, lai profesionāli veicot izglītības darbu ieguvējs būtu ikviens,” uzsvēra U.Augulis.

ANO Konvencijā Par cilvēku ar invaliditāti tiesībām tiek uzsvērta atziņa, ka nevienu ar invaliditāti saistītu jautājumu valsts nedrīkst izlemt, neiesaistot cilvēku ar invaliditāti organizācijas. Ministrs ir pārliecināts, ka jebkura lēmuma, normatīvā akta, pasākuma, kas skar ar invaliditāti saistītos jautājumus, atkarīga no to veidotāju zināšanām un sapratnes par visdažādākajiem jautājumiem, kas attiecināmi uz cilvēkiem ar invaliditāti.

Pirmā izglītības programma ir semināru cikls Par invaliditāti bez barjerām, kas paredzēts uzņēmumu personālam, kuram ikdienas darbā nepieciešamas prasmes un iemaņas darbā ar klientu - cilvēku ar invaliditāti. Nodarbību laikā cilvēki iegūs praktiskās un teorētiskās zināšanas par dažāda veida invaliditātes izpausmēm. Izglītības iestādē plānots izveidot mācību vidi, kas atbilst universālā dizaina pamatprincipiem.


Augulis: atlaide maznodrošinātajiem varētu būt pie...
Augulis aicina neveidot birokrātiskus šķēršļus kom...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter