Augulis: "airBaltic" tiks meklēts stratēģiskais investors, piemēram, "Bombardier"Uzlabojot situāciju ar lidkompānijas negatīvo pašu kapitālu, "airBaltic" tiks meklēts stratēģiskais investors, telekanāla LNT raidījumā "900 sekundes" teica labklājības ministrs, satiksmes ministra amatam virzītais Uldis Augulis (ZZS).

Pareizākais būtu atrast ieinteresētu lielu aviokompāniju, vai lidmašīnu ražotāju, tādu kā, piemēram, "Bombardier" no kā "airBaltic" pērk lidmašīnas. Taču tas esot tālākas sarunas, un lai tās notiktu ir jāpanāk, lai kompānijai nav negatīvs pašu kapitāls.

Kā skaidroja ministrs, piedāvājums stratēģiskajam investoram tiks izstrādāts. Ja tā būs aviokompānija, būs vieni nosacījumi, ja lidmašīnu ražotājs - citi. Par stratēģiskā investora meklēšanu ticis runāts arī slēgtajās valdības sēdēs.

Viņš uzskata, ka informācijai par stratēģisko investoru nevajadzētu būt noslēpumam. Noslēpums varētu būt komercinformācija, finanšu nosacījumi, nevis tas, kurš varētu būt investors.

Jau ziņots, ka šodien ir plānots parakstīt gan akcionāru līgumu, gan visus saistītos dokumentus ar jauno "airBaltic" investoru Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, apstiprināja Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš.

Šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" Ozoliņš pauda pārliecību, ka problēmas ar jauno investoru nav gaidāmas, jo ir veiktas visas nepieciešamās pārbaudes un pieprasīti apliecinājumi, ka uzņemtās saistības var tikt izpildītas. "Tādēļ arī šobrīd virzāmies uz dokumentu parakstīšanu," uzsvēra Ozoliņš.

Savukārt "airBaltic" korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags "Rīta panorāmai" apliecināja, ka Montāgs-Girmess ir ieradies Rīgā. "Viņš ir Latvijā un ļoti ceram, ka viņa klātbūtne materializēsies ar parakstītiem līgumiem," teica Vanags.

Jau ziņots, ka SM kā nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" akcionārs jau kopš decembra bija gatava parakstīt aviokompānijas akcionāru līgumu ar Montāgu-Girmesu, taču līdz šim iespējamais investors nebija informējis, kad būs gatavs to darīt.

Kā ziņots, decembra beigās aviokompānijā skaidroja, ka līgums ar jauno "airBaltic" investoru Montāgu-Girmesu tiks parakstīts janvārī, jo pirms līguma parakstīšanas "airBaltic" vēl vēlas nokārtot visus jautājumus saistībā ar "Bombardier CS300" lidmašīnu pasūtījumu.


Starp koalīcijas partijām lielākais vēlētāju atbal...
Topošajā valdībā mainīsies seši Ministru kabineta ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter