Auces novada domes priekšsēdētājs Gints Kaminskis: Valstij steidzami jāizstrādā bēgļu uzņemšanas plānsPatlaban nav iespējams diskutēt par bēgļu uzņemšanu Latvijā, jo valstij nav programmas viņu izmitināšanai, nav atrunāti pienākumi un finansējuma sadale, šādu viedokli pauda Auces novada domes priekšsēdētājs Gints Kaminskis (LZS).

Viņaprāt, bēgļu uzņemšanas un izmitināšanas jautājums ir Eiropas Savienības kopējs jautājums, ko jārisina kopīgiem spēkiem, taču patlaban, piemēram, Auces novada pašvaldība nav gatava uzņemt bēgļus, jo jautājums neesot par to, cik bēgļu būtu jāuzņem, bet gan par to, ka valstij nekavējoties ir jāizstrādā programma, paredzot, kādi varētu būt nosacījumi, uz kuru pamata Latvijā un novados var uzņemt bēgļus, kur un kādā veidā viņus izmitināt, kāda būs palīdzība, kuru viņiem sniegs.

"Patlaban iedzīvotāji ir neziņā ne tikai mūsu novadā, bet visā valstī, kādi būs šie bēgļi, kādi būs viņu uzņemšanas noteikumi, līdz ar to neziņa rada bailes, neizpratni un apmulsumu sabiedrībā, kas ik dienu pieaug," secinājis Kaminskis.

Pašvaldības politiķis uzskata, ka atbildīgajām institūcijām būtu operatīvi jāizstrādā bēgļu uzņemšanas plāns. "Ja reiz citas valstis, tostarp Igaunija, jau to izdarījušas, pasakot, ka viņi savā valstī gaida valstij lojālus cilvēkus, skaidri norādot uzņemšanas nosacījumus, tad varbūt no igauņiem mēs varam ņemt piemēru, neizgudrojot no jauna velosipēdu," pauda Kaminskis.

"Mēs esam ieinteresēti valsts stabilitātes saglabāšanā, kas ir garants attīstībai, līdz ar to vilcināšanās ar bēgļu uzņemšanas programmas izstrādi ir nestabilitāti veicinošs faktors visā valstī. Turklāt pastāv aizdomas, ka Latvija kā mītnes zeme nemaz bēgļiem nav interesanta, drīzāk - kā tranzītvalsts, kas arī ir nozīmīgs faktors, izstrādājot bēgļu uzņemšanas programmu ilgtermiņā," skaidroja Auces mērs.


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs dosies darba viz...
Rīta panorāma intervija ar Zaļo un zemnieku savien...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter