Atsevišķi deputāti apšauba politisko amatpersonu atalgojuma palielināšanu

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijas sēdē atsevišķi deputāti šodien apšaubīja, ka tagad jālemj par nākamā sasaukuma, 14.Saeimas deputātu un citu valsts politisko amatpersonu atalgojuma celšanu no 2023.gada. 

Komisijas vairākums gan konceptuāli atbalstīja attiecīgo grozījumu Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā izskatīšanu pirmajā lasījumā. Valsts pārvaldes komisija ir līdzatbildīgā komisija, savukārt atbildīgā komisija par likumprojektu ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija.

Deputāts Viktors Valainis (ZZS) vaicāja, cik šis likumprojekts ir ilgtspējīgs, un vai pēc diviem gadiem atkal nebūs jāklausās Valsts kancelejas (VK) pārstāvjos, ka valsts pārvaldes atalgojums joprojām nav konkurētspējīgs.

Valainis rekomendēja no likumprojekta izņemt ārā atalgojuma pieaugumu, piemēram, Saeimas deputātiem, Ministru prezidentam un Valsts prezidentam. Politiķis norādīja, ka šie priekšlikumi būtu jāizdiskutē atsevišķi, jo pašlaik neesot iespējams paskaidrot, kāpēc par 42% plānots algas pieaugums premjeram un par 30% ministriem.

Raksta avots un viss raksts: TVNET.LV  ( https://ej.uz/5qah

FOTO: Ieva Ābele, Saeima

Pēc vietnieka atkāpšanās Dobeles novada mērs cer i...
"Preses klubā" Jūrmalas domes ZZS deputāte Ieva Ta...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter