Atklāta Rīgas Motormuzeja filiāle BauskāPēc rekonstrukcijas apmeklētājiem ir nodota Rīgas Motormuzeja filiāle Bauskā. Tās paplašinātajās un labiekārtotajās telpās apmeklētājiem tiek piedāvāta liela seno spēkratu daudzveidība.

Vienā ekspozīcijas zālē ir apskatāmi vieglie auto, ar kādiem pilsētnieki devās izbraukumos pagājušā gadsimta 30-tajos gados un pēckara laikā. Savukārt otrā zālē lauku noskaņu rada traktori Fordson, Lanz Bulldog, īsta kuļmašīna un citi 20-30 – to gadu lauksaimniecības tehnikas paraugi. Bauskā eksponēti arī kravas un apvidus automobiļi, kuri tika plaši lietoti padomju laika kolhozos. Drīzumā šeit būs apskatāma arī militārā tehnika.

Vienlaikus ar ekspozīcijas atklāšanu skatītājiem tiek nodota arī pirmā izstāde - filiāles darbinieka Māra Bērziņa vēsturisko fotogrāfiju kolekcija „Ceļi Latvijā – Zeme. Gaiss. Ūdens.”

„Bauska atrodas ceļu krustpunktā. Tā ir ideāla vieta muzeja izveidošanai un attīstībai”, tā pasākuma atklāšanā teica satiksmes ministrs Uldis Augulis. „Bauskas iedzīvotāji un viesi ir muzeju izlutināti. Šajā reģionā atrodas tādi milži kā Bauskas un Rundāles pils, Tērvetes dabas parks un Pokaiņu mežs. Konkurēt ar šiem muzejiem nebūs viegli, bet ne neiespējami. Muzejam ir jāattīstās ne tikai kā spēkratu glabātājam, bet arī kā kultūras un izglītības centram.”

„Arī mēs beidzot varam lepoties ar reģionālo filiāli”, stāsta Rīgas Motormuzeja direktors Aivars Aksenoks. „Iepriekš šajā vietā bija Rīgas muzeja dublikātu un fondu spēkratu glabātuve. Tagad filiāle ir pārveidota par jaunu un kvalitatīvu tūrisma objektu Zemgalē. Mēs ceram labi sadzīvot ar apkārtējiem kaimiņu muzejiem – milžiem un gaidām viņu apmeklētājus arī pie mums.”

Tehnikas muzejs Bauskā ir bijis jau no 1989.gada. Ar dažādām sekmēm tas darbojies līdz 2006.gadam, kad Bauskas motormuzeju savā aizgādībā pārņēma Rīgas Motormuzejs. Bet arī tam nebija pietiekoši daudz līdzekļu muzeja rekonstrukcijai. No 2009. gada 1. augusta muzejs Rīgā un Bauskā nonāk CSDD pakļautībā. Iesākumā tiek risināts jautājums par galvaspilsētas muzeja paplašināšanu – pagājušā gada nogalē Rīgā tika atklāta pirmā stāva zāle. Tās specializācija ir senie kravas spēkrati, ugunsdzēsēju un militārātehnika. Rezultātā Rīgas motormuzeja telpas tika paplašinātas par trešdaļu un apmeklētāju skaits Rīgā ir dubultojies.

Tagad tas pats tiek veidots Bauskas filiālē. Pēc rekonstrukcijas ir izveidotas paplašinātas, labiekārtotas un kā muzeja, tā arī izglītošanas pasākumiem piemērotas telpas un labiekārtota apkārtne. Rezultātā ir sagatavota bāze, kur izvietot patstāvīgās un mainīgās ekspozīcijas un rīkot dažādus izglītojošos pasākumus un seminārus.

Motormuzeja Bauskas filiāle atrodas pie VIA Baltic šosejas, pagriezienā uz Mežotni.

 
Vairāk informācijas: 29484384, 67097170.
E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Augulis: pasažieru pārvadājumu jomā nepieciešama a...
Zaļo un Zemnieku savienība ir par pensiju indeksāc...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter