Atbalsta bioloģisko saimniekošanu laukosŠodien, 24. februārī Zemkopības ministrijā (ZM) notika Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas (LBLA) sēde, kuras laikā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un ZM speciālisti informēja par aktualitātēm lauksaimniecības nozarē, kā arī atbildēja uz lauksaimnieku jautājumiem.

Zemkopības ministrs sēdes laikā informēja par šīs nedēļas Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē Briselē runāto saistībā ar plānotajām izmaiņām Kopējā lauksaimniecības politikā (KLP) pēc 2013. gada, lai nodrošinātu konkurētspējīgu lauksaimniecību un lauku attīstību. Ministrs sanāksmē ES dalībvalstu pārstāvjiem norādīja, ka KLP būtiskākie uzdevumi ir līdzvērtīgu darbības nosacījumu izveidošana un nodrošināšana lauku ekonomikas ilgtspējīgai attīstībai un veselīgas konkurētspējas sekmēšanai.

Tāpat ministrs informēja, ka sanāksmes laikā Briselē ES dalībvalstu pārstāvji izteica atbalstu „zaļākai” saimniekošanai laukos, līdz ar to būtu nepieciešams rast risinājumus, kā veicināt bioloģisko lauksaimniecību, tostarp bioloģisko pārtikas produktu ražošanu.

Lai veicinātu bioloģiskās lauksaimniecības attīstību, ZM speciālisti informēja, ka 2011. gadā tiek paredzēta iespēja paplašināt esošās bioloģiskās lauksaimniecības saistības par 20%, kā arī ir plānots, ka bioloģiskie zemnieki varēs uzņemties saistības par platībām, kas sertificētas 2011. gadā.

Savukārt, lai veicinātu ekotūrismu, Latvijas Lauku attīstības programmas 2007.-2013.gadam (LAP) pasākuma „Tūrisma aktivitāšu veicināšana” ietvaros paredzēts atbalstīt jaunu aktivitāti, kas vērsta uz tūrisma pakalpojumu attīstīšanu, tostarp atbalsts tūrisma pakalpojumu sniedzēju sadarbības veicināšanai, atbalsts jaunu nišas tirgu attīstībai un tūrisma produkta virzībai ārējā un vietējā tirgū.


Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67027622
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Izglītības un zinātnes ministrs ar pedagogiem Jelg...
Zemkopības ministrs ar Nīderlandes vēstnieku pārru...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter