FICIL: Ārvalstu investīciju vides ziņojums: Vēlēšanu izdevums

Ārvalstu investori Latvijas pievilcību investīcijām iepriekšējo četru gadu laikā vērtē viduvēji, liecina Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) un Rīgas Ekonomikas augstskolas veiktais Ārvalstu investīciju vides indekss 2021. Gatavojoties nākamajām Saeimas vēlēšanām, šī gada pētījums koncentrējās uz paveikto pēdējo 4 gadu laikā. Investori vides pievilcību un politikas veidotāju centienus uzlabot investīciju klimatu novērtējuši ar 2,9 punktiem no 5. 

-----------------

Ārvalstu investoru padomes Latvijā Ārvalstu Investīciju vides ziņojuma: Vēlēšanu izdevuma tiešsaistes prezentācijā un publiskajā paneļdiskusijā piedalījās Zaļo un Zemnieku savienības Saeimas frakcijas deputāts Viktors Valainis. 

FICIL jau septīto gadu pēc kārtas prezentēja ārvalstu investoru vērtējumu par uzņēmējdarbības vidi Latvijā, tuvāk iepazīstoties ar norisēm ES Zaļā darījuma ieviešanas, nodokļu sistēmas, darbaspēka pieejamības un prasmju jomās, publiskā sektora reforma, kā arī citas galvenās tēmas, kas rada bažas. Dr Arnis Sauka sniedza īsu ieskatu par FICIL Sentiment Index 2021 pētījuma galvenajiem rezultātiem. 

Žurnālists Jānis Domburs moderēja diskusiju 7 politisko partiju pārstāvju un investoru vidū.Pētījuma un publisko debašu uzmanības centrā-  gaidāmās Saeimas vēlēšanas 2022. gada oktobrī. Investori atbildēja uz jautājumiem, izvērtējot politikas veidotāju darbu pēdējo 4 gadu laikā, kā arī to, kādus izaicinājumus uzņēmējdarbības vide varētu sagaidīt turpmākajos gados. Bieži tika pieminētas tādas tēmas kā enerģētiskā neatkarība, zaļā pāreja, darbaspēka pieejamība un publiskā sektora reforma, tādēļ diskusijā tiks apskatītas arī šīs tēmas.

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=cwCa4cKBtSU

Vairāk informācijas: https://www.ficil.lv/2022/06/13/arvalstu-investori-pozitivi-verte-uzsaktas-ilgtermina-reformas-kritiski-paveikto-darbaspeka-resursu-pieejamiba/

Vienbalsīgi apstiprina Dienvidkurzemes novada ģerb...
TIEKAMIES un esam KOPĀ ar IZGLĪTĪBAS UN ZINĀTNES D...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter