Armands Krauze: "Zemnieki" ar "zaļajiem" startēs atsevišķi, taču mūsu sadarbība turpināsies

Latvijas Zaļā partija (LZP) gaidāmajās 14. Saeimas vēlēšanās startēs kopā ar Latvijas Reģionu apvienību (LRA), pametot Zaļo un zemnieku savienību (ZZS). Ko tas nozīmē Latvijas Zemnieku savienībai (LZP)? Kā turpmāk sadarbosieties vai ķīvēsieties ar LZP?

LZP vēlas iet citu ceļu, lai vēlēšanās gūtu labākus rezultātus. Mēs esam sadarbojušies ļoti labi gan pašvaldībās, gan Saeimas Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijā, taču 13. Saeimas vēlēšanās šai partijai kā atsevišķai vienībai rezultāti nebija sevišķi labi. ZZS frakcijā pašlaik ir tikai divi LZP deputāti. Bija arī trešā - Anda Čakša, kura aizgāja projām. Acīmredzot LZP vēlas startēt kādā citā politiskā spēkā un viņi redz, ka varēs iegūt vairāk mandātu nākamajā Saeimā un varēs realizēt savus "zaļos mērķus".

Pēdējā laikā gan bija izveidojusies tāda situācija, ka LZS bija "zaļāk domājošāka" par LZP. LZS ir daudz zemkopju, kuriem zaļās idejas jāievieš dzīvē kopā ar sabiedrības noskaņojumu un Eiropas Savienības prasībām. Bieži vien bija tā, ka LZS pozīcija bija zaļāka nekā LZP. Varbūt tas viss LZP radīja vēlmi meklēt kādu citu veidu, kā darboties tālāk. Bet LZP ir mums bijuši labi sadarbības partneri, un cerams, ka arī turpmāk sadarbosimies.

Kā sadalīšanās atsevišķos spēkos ietekmēs ZZS frakcijas darbu Saeimā?

Tas būs jālemj frakcijas deputātiem. Parastā kārtība ir tāda, ka tie, kas aiziet no politiskā spēka, aiziet arī no frakcijas. Bet par to mēs runājuši vēl neesam.

Viens no iemesliem vai ieganstiem, ko nosauc LZP, ir nevēlēšanās sadarboties ar partiju "Latvijai un Ventspilij" (LunV) un tās līderi Aivaru Lembergu...

Jā, tāds arguments viņiem ir. Aivars Lembergs it kā nepietiekami iestājoties pret karu Ukrainā. Esmu paskatījies visas intervijas un rakstus, un nav vispār nekādu šaubu, ka Aivars Lembergs atbalsta Ukrainu un izsaka savu viedokli, kādā veidā labāk apturēt karu.

Līdz ar to LZP priekšsēdētāja apgalvojums, ka tas ir iemesls, lai ietu projām, neskan ticami. Tas ir formāls iemesls.

Pirms nedēļas pie LZS vadības vērsās LZP vadītājs Edgars Tavars ar oficiālu aicinājumu pēc 14. Saeimas vēlēšanām Zaļo un zemnieku savienībai neslēgt sadarbības vienošanos uz nākamajiem četriem gadiem ar partiju "Latvijai un Ventspilij".

Partija LunV piedāvājumu slēgt sadarbības vienošanos ar ZZS uz nākamajiem četriem gadiem nav izteikusi, līdz ar to šāds jautājums par sadarbību līdz 14. Saeimas vēlēšanām nav ZZS darba kārtībā. Vienošanos par sadarbību var parakstīt tikai tad, ja tam piekrīt ZZS veidojošās partijas - gan LZS, gan LZP.

Pēdējā laikā ir notikušas vairākas ZZS veidojošo partiju un sadarbības partiju līderu sanāksmes gan Kuldīgā, gan Jaunmoku pilī un citur, kur LZP vadītājs Edgars Tavars uz tikšanos un sadarbību personīgi aicināja Latvijas Zemnieku savienības, "Latvijai un Ventspilij" un Liepājas partijas pārstāvjus. Šajās tikšanās viennozīmīgi visas četras partijas pauda stingru apņēmību sadarboties priekšvēlēšanu un pēcvēlēšanu laikā.


Raksta avots un viss raksts: NRA.LV https://neatkariga.nra.lv/intervijas/380442-armands-krauze-zemnieki-ar-zalajiem-startes-atseviski-tacu-musu-sadarbiba-turpinasies?_gl=1*174yjol*_ga*MTQzOTQ0MTc1Ny4xNTg1Mjk3NDYw*_ga_LTMBW853YH*MTY1MjI5Nzk3OC41LjEuMTY1MjI5OTg1Ny4w

Krauze: Zaļo un zemnieku savienība "bija, ir un pa...
ZZS aicina uz sarunu ministri M.Golubevu par atbil...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter