Armands Krauze: Obligātās sociālās iemaksas būs skarbs trieciens lielai sabiedrības daļai

Saruna ar Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāju, Saeimas deputātu Zaļo un zemnieku savienības frakcijā Armandu Krauzi

 Viss velk uz to, ka vakcinēšanās pret Covid-19 būs obligāta atsevišķās profesijās, bet pēc tam varbūt arī obligāta visiem. Kā vērtējat konceptuālo vienošanos valdībā, ka varētu dot darba devējiem tiesības atbrīvot no amata darbiniekus, kuri līdz 15. septembrim nebūs ieguvuši Covid-19 sertifikātu?

Šī valdība savus solījumus nepilda, un kārtējo reizi tas ir redzams - savulaik stāstīja, ka vakcinācija nebūs obligāta, bet tagad lemj, ka būs obligāta gan.

Vakcinācija ir, lai cilvēks, kas ir vakcinēts, inficēšanās gadījumā nesaslimtu smagi. Vakcinācija viena pati nav risinājums - mūsu infektologi pauž, ka vakcinācija nenozīmē, ka vakcinēts cilvēks nepārnēsā slimību. Vienīgais, kas tik tiešām ir fakts, ka vakcinēti cilvēki nesaslimst tik smagi kā nevakcinētie. Par vakcināciju ir jāpasaka godīgi, ka tā nav, lai glābtu sabiedrību, bet tā ir tāpēc, lai glābtu atsevišķus cilvēkus un lai glābtu veselības aprūpes sistēmu. Un valdībai ir bailes, ka pie tā haosa, kuru tā ir ieviesusi veselības aprūpes sistēmā, nevarēs tikt galā ar kovidu.

Es, tāpat daudzi mani kolēģi, uzskatu, ka vakcinācija ir vajadzīga, lai cilvēki var pasargāties no smagas slimības gaitas, un vakcinācija ir jāatbalsta ar labvēlīgām, izskaidrojošām metodēm. Es pats esmu jau vakcinējies, bet man neviens to neuzspieda - es pats izvēlējos.

Pašlaik pieaug spiediens, lai cilvēki iet vakcinēties, taču diezin vai viņi visi tā uzreiz ies vakcinēties, jo nedzird argumentus - ir tikai brutāls spiediens kā padomu laikos, ka jāiet uz maija demonstrāciju. Kad izsauca skolā pie zobārsta, tad bija jāiet pie zobārsta, ja lika vakcinēties, tad vakcinējās. Jautājumus neuzdeva. Diemžēl mūsu valsts sistēma ir pārņēmusi sliktākās lietas no padomju sistēmas. Ne velti dažu valdības politisko spēku tautā dēvē par "jaunajiem komunistiem". Nu tad tagad šis jaunais komunisms tiek ieviests dzīvē.

Cilvēkiem pašiem vajadzētu apzināties, ko viņiem vajag, bet, ja uz viņiem spiež no augšas, tas rada pretreakciju.

Kā obligātā vakcinācija iet kopā ar cilvēktiesībām, ar demokrātijas vērtībām? Janvārī Eiropas Parlaments sprieda par šo tēmu, un tika pieņemta rezolūcija, ka nekādā gadījumā nedrīkst diskriminēt tos, kas negrib vakcinēties. Vēlāk gan Eiropas Cilvēktiesību tiesā ir bijis spriedums, ka rada precedentu, ka vakcinācija demokrātiskā sabiedrībā var būt obligāta...

Neviens jau nepavaicā, vai sabiedrība to vēlas. Ir sauklis, ka tas ir sabiedrības interesēs, un tā domā kāds ministrs. Mētāšanās no grāvja uz grāvi tik tiešām notiek - Eiropas Parlaments uzstāja, ka visām valstīm jāuzliek par pienākumu nenoteikt, ka vakcinācija pret Covid-19 ir obligāta, taču čehu ģimenes, kas sūdzējās par to cilvēku diskrimināciju, kas nav vakcinējušies, Eiropas Cilvēktiesību tiesā zaudēja. Tā lieta gan nebija par vakcināciju pret Covid-19, bet pret citām deviņām slimībām, pret kurām obligāti jāvakcinē bērni. Jā, iespējams, turpinājums var būt tāds, ka līdzīgs spriedums var būt arī par kovidvakcināciju.

Lai vai kā, vakcinācija ir vajadzīga pašam cilvēkam, un, ja viņš to apzinās, tad viņš to dara, bet, ja neapzinās, tad nedara.

Raksta avots un viss raksts: NRA.LV (  https://ej.uz/kyn4

©Dmitrijs SUĻŽICS, F64 Photo Agency

ZZS: Obligātā vakcinācija jānodod tautas nobalsoša...
"Rīta Panorāmā" intervija ar Saeimas deputātu Māri...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter