Armands Krauze: Energoresursu krīzes mīkstināšanā valsts no iespējamajiem 100% izdarījusi piecus ( NRA.LV)

Ceturtdien valdošā koalīcija Saeimā noraidīja Zaļo un zemnieku savienības priekšlikumu, kas ievērojami samazinātu iedzīvotāju rēķinus par elektroenerģiju.

ZZS bija sagatavojusi lēmumprojektu, kas paredzēja uzdot valdībai izstrādāt atbalsta mehānismu visiem elektroenerģijas lietotājiem - mājsaimniecībām un uzņēmumiem.

Proti, ZZS no valsts budžeta rosināja kompensēt elektrības rēķinus 80% apmērā par elektrības cenas daļu, kas pārsniedz noteikto robežu - 80 eiro par megavatstundu. Opozīcijā strādājošie politiķi ir pārliecināti, ka šim mērķim nepieciešamos līdzekļus varētu smelties no "Latvenergo" peļņas.

Koalīcija šajā priekšlikumā nesaskatīja racionālu graudu un priekšlikumu noraidīja. Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāre, Saeimas deputāte Ilze Indriksone (NA) norādīja, ka ministrija pašlaik vērtē risinājumus, kas ietvertu arī siltumapgādes tarifa kāpuma kompensēšanu. Šis jautājums nākamajās nedēļās tiks vērtēts un kompleksi risināts.

Viņa arī norādīja, ka ievērojami lielākus izdevumus daļai mājsaimniecību rada apkures tarifu kāpums individuālajās mājās, kur ir apkure ar gāzes iekārtām, tāpēc arī šajā jautājumā tiek meklēts risinājums. Politiķe vērsa uzmanību, ka savukārt elektroenerģijas sadārdzināšanās kompensēšanai pašlaik ir pieejami pieci atbalsta veidi un ar to ir gana.

Raksta avots un viss raksts: NRA.LV ( https://ej.uz/6ps7

©Ieva Ābele/Saeima 

Valainis rosina apkures cenu pieauguma dēļ piešķir...
A.Krauze: Saeima pierādījusi savu nespēju strādāt ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter