Ar 'Latvenergo' rezervētajām jaudām gāzes pietiks, saka Indriksone

Tehniski rēķinot, ar AS "Latvenergo" rezervētajām gāzes jaudām Klaipēdas sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) terminālī gāzes pietiks, ceturtdien, 30. jūnijā, Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdē pauda ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA).

Saeimas komisijas sēdē tika skatīts "Zaļo un zemnieku savienības" frakcijas deputātu pieprasījums Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) informēt par valdības 19. aprīļa sēdē lemto "veikt kopīgu dabasgāzes iepirkumu, rezervējot nepieciešamo jaudu Klaipēdas LNG terminālī 2022. gada 4. ceturksnī". Minētajā valdības sēdē tika arī lemts, ka "Latvenergo" iepirkumu varētu veikt sadarbībā ar ieinteresētajiem juridiskajiem dabasgāzes patērētājiem.

Ekonomikas ministres sagatavotajā atbildes vēstulē deputātiem teikts, ka "Latvenergo" apzināja lielos dabasgāzes patērētājus, izveidojot sadarbības piedāvājuma aprakstu un izplatīja interesentiem. Kopumā tika uzrunāti 59 lieli gāzes patērētāji un Latvijas Siltumuzņēmumu asociācija.

Tā kā atsaucība nebija liela un vienošanās par kopīga iepirkuma veikšanu ar lielajiem dabasgāzes patērētājiem netika panākta, "Latvenergo" veica jaudu rezervācijas, lai saņemtu dabasgāzes piegādes no Klaipēdas LNG termināļa.

Ekonomikas ministres vēstulē piebilsts, ka konkrēti dabasgāzes iegādes apjomi ir "Latvenergo" komercinformācija, kas nav izpaužama publiski.

Komisijas sēdē deputāts Viktors Valainis (ZZS) pauda kritiskus vārdus par atbildes vēstulē sniegto informāciju, norādot, ka no atbildēm nevar saprast valsts stratēģiju enerģētikas jautājumos. "Publiskajā telpā var iegūt vairāk informācijas, nekā no EM atbildēm," secināja Valainis.

Viņš arī pauda neskaidrības par "Latvenergo" rezervētajām gāzes jaudām Klaipēdas LNG terminālī šā gada pēdējā ceturksnī. Deputāts pauda vēlmi konkrētību, kam šīs jaudas rezervētas un kas ar tām var rēķināties.

Viss raksts un raksta avots DELFI.LV:  https://www.delfi.lv/news/national/politics/ar-latvenergo-rezervetajam-jaudam-gazes-pietiks-saka-indriksone.d?id=54501174

Pašvaldībām ir jāmaina dabasgāzes pirkšanas paradu...
Intervija ar Latvijas Pašvaldību savienības priekš...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter