Apstiprina jaunu „airBaltic” padomiPirmdien, 10. janvārī, aviokompānijas „airBaltic” akcionāru sapulcē iecelta jauna uzņēmuma padome. Satiksmes ministrijas virzītie valsts interešu pārstāvji padomē ir Santa Glāzniece, Gints Kiršteins un Raitis Tukāns.

S.Glāzniecei ir liela pieredze juridiskajā jomā un viņa iepriekš ilgstoši strādājusi Uzņēmumu reģistrā, bet pašreizējā darba vieta ir SIA „LSF Holdigs”. Šī pieredze nodrošinās juridisko jautājumu risināšanu, lai efektīvi aizstāvētu valsts kā vairākuma akcionāra intereses.

G.Kiršteins ir VAS „Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” valdes loceklis, bijis „airBaltic” padomes loceklis arī iepriekš.

Savukārt R.Tukāns ilgstoši darbojies finanšu jomā, pašlaik strādā brokeru kompānijā „Maximus Capital Management”. Iepriekš strādājis „GE Money Bank”, „Citadele Asset Management”, viņam ir arī ārvalstu finanšu konsultanta pieredze ASV kompānijā „Morgan Stanley” un „Sun Trust Bank”, kas palīdzēs valstij kā akcionāram nodrošināt efektīvu finanšu pārvaldību uzņēmumā.

SIA „Baltijas aviācijas sistēmas” (BAS) izvirzījusi padomes locekļiem iepriekšējos pārstāvjus Ilmāru Razumovski un Žanu Šarlu-Korsaku.

Satiksmes ministrija ir aicinājusi airBaltic valdi saskaņā ar Komerclikumu sasaukt pirmo jaunās padomes sēdi pēc iespējas ātrāk, lai ievēlētu padomes priekšsēdētāju un padome pilntiesīgi sāktu risināt jautājumus, kas ir tās kompetencē. Jaunās padomes uzdevums ir nekavējoties uzsākt auditu, lai iegūtu pārskatu par visām darbībām, kas notikušas „airBaltic”, tostarp iepriekšējās padomes darbības un zīmola darījuma izvērtēšana, kā arī par tiesvedības procesiem starp aviokompāniju un starptautisko lidostu „Rīga”. Kā zināms padome ir vienīgais institūts valsts interešu pārstāvībai uzņēmumā.


Precizēti studiju un studējošo kredīta no valsts b...
Saeimas komisiju vadītāji Briselē lobēs Latvijas z...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter