Apbalvos konkursā „Droša skola 2011” aktīvākās profesionālās izglītības iestādesŠā gada 1.jūlijā plkst. 11:00 Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) telpās, Rīgā, Baznīcas ielā 25 (4.stāvā) notiks konkursa "Droša skola 2011" apbalvošanas ceremonija. Apbalvošanas ceremonijā piedalīsies izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks un citi valsts atbildīgo iestāžu pārstāvji, kā arī novadu pašvaldību vadītāji, profesionālo izglītības iestāžu vadītāji, darba aizsardzības kompetentās personas un uzņēmēji.

Konkurss „Droša skola 2011” mērķis ir izvērtēt profesionālās izglītības iestāžu esošo labo praksi darba aizsardzības un darba vides jomās, kas no audzēkņa profesijas izvēles sākuma līdz tās praktiskai apgūšanai un darba uzsākšanai profesijā ļauj novērtēt, izprast un izskaidrot droša darba apguves un izpildījuma prasības, mazinot un izskaužot jauno darbinieku nelaimes gadījumus mācību un darba vietās.

„Droša skola 2011” simbols un balva tiks piešķirta tai profesionālās izglītības iestādei, kura visaktīvāk iesaistījās LDDK un biedrības „Jauniešu konsultācijas” izveidotās darba drošības e-mācību spēlēs „Jauniešu datorspēles” apgūšanā, uzrādīja labus rezultātus Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS) organizētajā konkursā „Profs”, kas vērtē jauniešu zināšanas par darba tiesībām un drošību, iesniedza profesionālās izglītības iestādes pašvērtējumu un saņēma atzinīgu vērtējumu no Valsts darba inspekcijas par darba drošības vidi pašā mācību iestādē.

Profesionālās izglītības iestādes saņems novērtējumu un balvas sekojošās kategorijās:

    Galvenā balva „Droša skola 2011”.
    Trīs veicināšanas balvas „Droša skola 2011”.
    Pateicības raksts profesionālās izglītības iestādei par izciliem rezultātiem un iegūto pirmo vietu e-datorspēles darba drošībā rezultātiem 2011. gadā.
    Pateicības raksts profesionālās izglītības iestādei par izciliem rezultātiem un iegūto otro vietu e-datorspēles darba drošībā rezultātiem 2011. gadā.
    Pateicības raksti profesionālās izglītības iestādes audzēkņiem par izciliem e-datorspēles darba drošībā rezultātiem 2011. gadā.

Par konkursa dalībniekiem varēja kļūt ikviena Latvijas profesionālās izglītības iestāde, aizpildot un iesniedzot pašnovērtējuma formu par savu līdzdalību. Dalībai projektā projekta organizētāji uzaicināja 34 profesionālās izglītības iestādes, kopā saņemot 13 aizpildītas pieteikuma formas no Cīravas, Daugavpils, Kandavas, Kuldīgas, Liepājas, Malnavas, Ogres, Rīgas un Saldus profesionālās izglītības iestādēm.

Konkurss „Droša skola 2011” ir daļa no A/S Severstaļlat sadarbībā ar LDDK, Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociāciju (MASOC), LBAS, biedrību „Jauniešu konsultācijas”, SIA Inspecta Prevention, kā arī stratēģiskajiem partneriem Izglītības un zinātnes ministriju, Labklājības ministriju un Valsts darba inspekciju, 2011.gadā kopīgi uzsāktā projekta „Droša skola - drošs darbs”.

Projekta mērķis ir izveidot vienotu darba drošības prasību informatīvo sistēmu profesionālās izglītības iestādēs un Latvijas uzņēmumos, kas kļūst par ikviena audzēkņa, studenta un darbinieka uzvedības normu darbavietā. Projekta realizācija tika uzsākta mašīnbūves un metālapstrādes nozares uzņēmumos un profesionālās izglītības iestādēs, kas sagatavo nozares jaunos darbiniekus.

Par projektu „Droša skola – drošs darbs”

2010. gada 26. novembrī Ķīpsalā, izstādes Tech Industry laikā Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācija organizēja semināru izstādes dalībniekiem un interesentiem par jaunāko nozarē.

Kā jaunums semināra dalībniekiem tika piedāvāts A/S Severstaļlat izstrādātais projekts „Droša skola- drošs darbs”, kas sevī ietvēra projekta pamatmērķi – izveidot vienotu darba drošības prasību informatīvo sistēmu profesionālās izglītības iestādēs un Latvijas uzņēmumos, kas kļūst par ikviena audzēkņa, studenta un darbinieka uzvedības normu darbavietā. Projekta realizācija tika uzsākta mašīnbūves un metāapstrādes nozares uzņēmumos un profesionālās izglītības iestādēs, kas sagatavo nozares jaunos darbiniekus.

Projekta realizētās un plānotās aktivitātes:

    Konkurss par projekta simbolikas izstrāde
    Informatīvo stendu izgatavošana un izvietošana profesionālajā izglītības iestādēs
    Droša skola 2011 apstiprinājuma simbola izskatīšana un piešķiršana
    Profesionālās izglītības iestāžu darbinieku un praktisko mācību pasniedzēju mācības darba aizsardzības jautājumos
    Zaļā krusta izgatavošana un uzstādīšana skolās un saistītajos nozares uzņēmumos
    Drošs uzņēmums 2011 apstiprinājuma simbola izskatīšana un piešķiršana par drošu darba vidi jauniešiem

Šobrīd projekta darba grupā ietilpst LDDK, MASOC, Valsts darba inspekcija, Labklājības ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, LBAS, A/S Severstaļlat, SIA Inspecta Prevention, SIA Out Loud, Jauniešu konsultācijas.  

 

Kontaktpersona:
Agnese Alksne, LDDK korporatīvās sociālās atbildības un komunikācijas eksperte
Tālr.: 7325169 vai 29443666 e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Šogad plānots rekonstruēt turpat 800 km Latvijas a...
Ukraiņus aicina aktīvāk sekmēt kravu piesaisti kon...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter