Aicinājums uz ikgadējā sadarbības protokola par stipendiju piešķiršanu „Sievietēm zinātnē” parakstīšanuRīt, 25.janvārī pulksten 16.00 plašsaziņas līdzekļu pārstāvji aicināti uz Latvijas Zinātņu akadēmiju (LZA), kur tiks parakstīts ikgadējais – septītais – sadarbības protokols par 2011.gada L`ORÉAL Latvijas stipendiju „Sievietēm Zinātnē” ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu.

Protokolu parakstīs izglītības un zinātnes ministrs, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) viceprezidents Rolands Broks, LZA prezidents Juris Ekmanis un L`OREAL Baltic ģenerāldirektors Benuā Žilia (Benoit Julia).

Saskaņā ar protokolu L`OREAL Baltic, UNESCO LNK un LZA kopīgi piešķirs stipendiju trim dzīvības zinātņu vai materiālzinātņu jomā strādājošām Latvijas zinātniecēm. Šogad to saņems divas doktorantes līdz 33 gadu vecumam disertācijas izstrādei, kā arī viena zinātņu doktore vecumā līdz 40 gadiem – zinātnisko pētījumu veikšanai. Katras stipendijas apmērs ir 4000 latu, un tā paredzēta pētījumu veikšanai Latvijā.

Stipendija mūsu valstī tiks piešķirta jau septīto gadu. Līdz šim atbalstīts plašs pētījumu klāsts: jaunu zāļvielu un terapiju meklējumi cīņai pret audzējiem, sirds un neirodeģeneratīvajām slimībām, sāpēm, stresu un depresiju, vakcīnu izstrāde pret hepatītu B un dzemdes papilomu, jaunu materiālu meklējumi elektronikas, celtniecības un citām tautsaimniecības jomām, kodolsintēzes iekārtās un ūdeņraža dzinējā izmantojamo materiālu izpēte, cilmes šūnu un citi pētījumi. Stipendija izveidota L'ORÉAL Grupas un UNESCO starptautiskās programmas „Sievietēm Zinātnē” (For Women In Science) ietvaros ar mērķi atbalstīt sievietes, kuras veic pētījumus dzīvības zinātņu un materiālzinātņu jomā.

Pieteikumus vērtēs LZA eksperti, bet par stipendijas piešķiršanu lems īpaši šim nolūkam izveidota žūrijas komisija LZA Senāta priekšsēdētāja akadēmiķa Jāņa Stradiņa vadībā.

Latvijas stipendijas „Sievietēm Zinātnē” Goda Patronese ir Latvijas eksprezidente  akadēmiķe Vaira Vīķe-Freiberga.

Latvijas dzīvības zinātņu un materiālzinātņu jomā strādājošās pētnieces var iesniegt pieteikumus stipendijai līdz 16.martam. Papildu informācija – UNESCO LNK Rīgā, Pils laukumā 4-206, kā arī UNESCO LNK mājas lapā www.unesco.lv. Tālrunis informācijai: 67325109

Plašsaziņas līdzekļu ievērībai

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji ir laipni aicināti piedalīties līguma parakstīšanas pasākumā, kas notiks 25.janvārī pulksten 16:00 LZA, Akadēmijas laukumā 1, Senāta zālē, 2.stāvā.

Papildinformācija: Estere Braķe, tālrunis: 29122790, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..


Augulis Briselē tiekas ar ES amatpersonām
Izglītības ministrs iepazīstināja Austrijas vēstni...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter