​Tāds tiesiskais nihilisms nav bijis

Nodokļu reforma sekmēs ēnu ekonomiku, Guntaram Gūtem atzīst Grāmatvežu asociācijas pārstāve Lienīte Caune ( Latvijas Zemnieku savienības Uzņēmēju padomes vadītāja) 

Jaunā nodokļu reforma nu jau uzņēmusi pilnus apgriezienus, pat neskatoties uz aizvien daudzajiem iebildumiem un drūmajām prognozēm par tās negatīvo ietekmi. Kādas sekas reformai prognozējat jūs?

Jārēķinās ar budžeta ieņēmumu samazināšanos. Rezultāts būs pretējs visam tam, ko viņi (valdība – red.) ir sacerējušies, ka būs papildu ieņēmumi budžetā un visi nu tagad steigsies maksāt. Pilnīgi noteikti tā nebūs. Protams, cilvēki centīsies būt apzinīgi un maksāt šos nodokļus, bet cik ilgi tu vari būt apzinīgs, ja tev jāpabaro ģimene. Vienā brīdī šis apzinīgums pārtaps par nepieciešamību, un tad cilvēki mēģinās meklēt risinājumu. Turklāt tas, ka pieaugs ēnu ekonomika, ir vairāk nekā skaidrs. Jau šobrīd dzirdamas pirmās indikācijas, ka cilvēkus atlaiž no darba, un loģiski, ka viņi būs ar mieru strādāt nelegāli. Šobrīd tiek sagrauts tas, ko jau gandrīz izdevās mainīt uz pozitīvo pusi, ko iepriekš desmitiem gadu nevarēja panākt, kad cilvēki strādāja neoficiāli, saņemot algu aploksnē, – tagad tā būs nepieciešamība. Tas taču skaidrs, ka tagad neuzrādīt neko (ienākumus – red.) būs daudz izdevīgāk nekā uzrādīt.

Informācijas avots DIENA (  13.Jūlijs  - https://ej.uz/igbw

Sāksies kandidātu sarakstu iesniegšana Varakļānu u...
ZZS: Valdībai nepilda likumā uzdoto par regulējumu...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter