Valdība mērķtiecīgi trūcīgos padara vēl trūcīgākus

Šīs nedēļas Latvijas Zemnieku savienības (LZS) valdē notika diskusija par izmaiņām kārtība, kādā valsts no septembra mēneša piešķir atlaides par elektrību trūcīgajiem, personām ar invaliditāti un daudzbērnu ģimenēm. Kaut arī atbildīgās iestādes norāda, ka jaunā sistēma būs vienkāršāka un atlaidi saņems plašāks mājsaimniecību loks, tomēr realitātē ir noticis tā, ka paralēli solījumiem ir būtiski kāpusi elektrības cena, kā rezultātā reālais atbalsts minētajām sabiedrības grupām būs mazāks nekā līdz šim.

"Līdz šim darbojās sistēma, ka daudzbērnu ģimeņu gadījumā 300 kilovatstundas (kWh) katru mēnesi mājsaimniecības pērk par valsts subsidētu cenu, kuru neietekmē tirgus svārstības. Manas ģimenes gadījumā ietaupījums līdz šim bija 17,88 eiro mēnesī, tagad, sākot ar 1.septembri, atbildīgo institūciju mērķtiecīgas darbības rezultātā šī summa saruks līdz 10 eiro mēnesī. Doma, ka tiek kompensētas konkrētas patērētās kilovatstundas, šajā gadījumā 300 kWh, ir pareiza, tikai šim atbalsta mehānismam ir jābūt pieejamam visiem elektroenerģijas aizsargātajiem lietotājiem, neatkarīgi no elektroenerģijas tirgotāja. Nav saprotams, kāpēc bija nepieciešama pāreja no elektroenerģijas daudzuma šajā gadījumā 300 kWh uz noteiktu kompensējamo summu 10 eiro mēnesī daudzbērnu ģimenēm un 5 eiro pārējām aizsargātajām grupām. Vai tiešām šajā valstī trūkst ierēdņu, kuri, pieņemot lēmumus, ir spējīgi domāt arī par Latvijas iedzīvotāju reālo maksātspēju," norāda LZS valdes loceklis, daudzbērnu ģimenes tēvs Dairis Kandelis.

Uz šīs atbildīgo institūciju izveidotās absurdās situācijas rēķina Zaļo un Zemnieku savienības frakcija sagatavos un iesniegs priekšlikumus grozījumiem valsts budžetā, lai šie kārtējie grozījumi neietekmētu sabiedrības vismazāk aizsargātākās grupas un atbalsti netiktu samazināti. 

Kārļa Ulmaņa svētku atceres pasākums - Kārlim Ulma...
ZZS: Likumprojekta par obligātu vakcināciju atlikš...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter