Valainis: Politiķiem jātur solījums un jāpalielina mediķiem atalgojums par 10%

Politiķiem nepieciešams turēt doto vārdu un 2022.gadā nodrošināt mediķiem apsolīto atalgojuma pieaugumu par 10%, šodien Saeimas debatēs par nākamā gada valsts budžetu Zaļo un zemnieku savienības frakcijas vārdā sacīja deputāts Viktors Valainis (ZZS). 

Politiķis norādīja, ka 2022.gads būs grūts, ņemot vērā arī siltuma tarifa pieaugumu par 40% un grūtības, kādas sagaida uzņēmējus. Nākamajā gadā inflācija ir paredzēta 4%, kas ir ārkārtīgi daudz situācijā, ka jau pašlaik trešdaļa iedzīvotāju saskaras ar problēmām nepieciešamo izdevumu segšanai, norādīja deputāts.

Parlamentārietis aicināja sociālo iemaksu reformu, kas stājās spēkā šogad 1.jūlijā, pārcelt vismaz uz 2023.gada beigām. Valainis uzskata, ka šī reforma negatīvi skars mazo algu saņēmējus un mazo biznesu, tāpēc viņš aicina valdību "labot kļūdu" un nepieļaut to, ka "reformas rezultātā ēnu ekonomikas dēļ valsts zaudētu simtiem miljonu eiro". Politiķis aicināja krīzes laikā sniegt palīdzīgu roku mazajam biznesam, nevis tā galvu "stumt zem ūdens".

Viss raksts un raksta avots: TVNET.LV ( https://ej.uz/z6uo

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Valainis aicina mediķiem nodrošināt 10% atalgojuma...
LZS Konference "Latvijas pensiju sistēmas finansiā...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter