SKDS: Valsts prezidenta vēlēšanas uzlabojušas ZZS reitingu (Diena.lv)Valsts prezidenta vēlēšanas ir atstājušas iespaidu uz vēlētāju attieksmi pret politiskajiem spēkiem, liecina pētījumu centra SKDS jūnija pirmajā pusē veiktā aptauja, par ko ceturtdien vēsta laikraksts Diena. No tām ieguvēja varētu būt Zaļo un Zemnieku savienība ar savu kandidātu un jauno Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, bet ne Nacionālā apvienība, kura cerēja palielināt popularitāti, izvirzot amatam konstitucionālo tiesību juristu Egilu Levitu, pieļauj SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

SKDS jūnijā veiktajā aptaujā līdera pozīcijas joprojām saglabā Saskaņa, par kuru balsotu 21,3% aptaujāto pilsoņu. Pakāpeniski palielinot popularitāti, tabulas otrajā vietā ir Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), kuru atbalsta 16,5%. Premjeres Laimdotas Straujumas pārstāvētā Vienotība ir trešā ar 11,5%, Nacionālā apvienība ir ceturtā populārākā partija, kuru atbalsta 8,7% pilsoņu. Virs 5% robežas joprojām turas arī Latvijas Reģionu apvienība (LRA), turpretim partijai No sirds Latvijai (NSL) ir vairs tikai 3% piekritēju.

Valsts prezidenta vēlēšanas bija gana publiskas, un daži kandidāti bija sākuši izpausties jau vairākus mēnešus pirms tām, ar to vispirms domāts LRA līderis Mārtiņš Bondars. A. Kaktiņš uzskata, ka tieši viņa aktīvā darbība palīdzējusi saglabāt LRA līdzšinējo popularitāti iepretim otrai jaunpienācējai Saeimā partijai No sirds Latvijai, kura vairs nav redzama publiskajā telpā un zaudē atbalstītājus.

Uz vaicāto, vai LRA publicitāti nenodrošina arī Artuss Kaimiņš ar savām aktivitātēm, sociologs atbildēja, ka viņa darbība drīzāk ir vērsta uz apvienības popularitātes graušanu.


Jau 4. gadu norisinās LZS jaunatnes nodaļas rīkota...
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs apsekos meliorāc...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter