Māris Kučinskis: Liberāļu uzbrukumi pamazām kļūst bīstamiGada nogale ierasti ir laiks, kad izvērtējam aizgājušo gadu. Un šoreiz “Kodols” lūdza to izdarīt bijušajam premjeram, šobrīd Saeimas opozīcijas deputātam Mārim Kučinskim. Viņš ir cilvēks, kuram ir savs viedoklis par mūsu valstī notiekošajiem procesiem, un tajā der ieklausīties.

– Atskatoties uz nu jau aizejošo gadu, jāsecina, ka tik neparastu laiku mēs savā mūžā neesam piedzīvojuši. Kādi jums ir radušies secinājumi par šo kovidkrīzi?

– Iespējams, tāds gads arī nebūs. Un svarīgākais, ko šis gads parādīja, ir tas, ka varam būt lepni par digitalizācijas attīstību, sasniegumiem IT nozarē, bet pēkšņi ir tāds kā atsitiens, kas parāda, ka ir tādas lietas, kuru priekšā visa zinātne un cilvēce uz brīdi apklust. Izrādās, ka esam vāji un neaizsargāti. Domāju, šis laiks daudziem ir atvēris acis, un ir pazudusi ilūzija, ka var dzīvot nepārtrauktā augšupejošā attīstībā, jo ir lietas, kuras nevaram uzveikt tik viegli, kā iedomājamies.

– Kādas sekas tas radīs? Vai būs lietas, kas mūsu valstī, pasaulē noritēs citādi nekā līdz šim?

– Diemžēl cilvēks ir būtne, kas mēdz aizmirst visu slikto, atskaitot tās lietas, kas par to atgādinās. Atgādinās droši vien ekonomika, jo ekonomikā tas būs jūtams vismaz pāris gadu. Es to varbūt nesauktu par krīzi, bet zināma stagnācija būs, un, protams, būs jāatgriežas pie jautājuma par parādu atmaksu, jo tā nauda, ko arī Latvija ir aizņēmusies, agri vai vēlu būs jāatdod. Bet būs arī pozitīvas lietas. Ņemot vērā to, ka šis laiks iedeva pamatīgu grūdienu e-videi, domāju, ka cilvēki būs sapratuši, cik daudzas lietas var izdarīt attālināti, un no šiem ieradumiem neatteiksies. Vienlaikus ir skaidrs, ka cilvēks ir sociāla būtne, un, piemēram, man ļoti pietrūkst lietišķu sarunu par politiku, par ekonomiku klātienes formātos. Var kontaktēties elektroniski, dažreiz tas pat ir ļoti ērti, jo to var darīt no jebkuras vietas, bet tā nav politika. Politika ir saskarsme, tas ir process, kurā vajag redzēt savu sarunas biedru, redzēt to, ko nepasaka ar vārdiem, kas rodas straujā, dinamiskā sarunā.

– Jums kā bijušajam premjeram droši vien ir savs redzējums un vērtējums par šobrīd pieņemtajiem lēmumiem valstī. Kā vērtējat valdības rīcību krīzes situācijā?

– Jāatzīst, ka diezgan haotiskas darbības ir bijušas, tikuši pieņemti neprognozējami lēmumi – kas atkal jauns tiks izdomāts, kas ieviests, kas turpretī atcelts. Un tam es redzu divus iemeslus. Pirmais ir tas, ka šis Ministru kabinets nav strādājis kā komanda jau no valdības izveidošanas brīža, jo katram ir bijis savs darbības lauciņš. Pēdējās nedēļās gan premjers mēģina vadību ņemt savās rokās, un turpmāk redzēsim, kā tas izdosies.


Visu interviju lasi: https://ej.uz/jv8s 

Informācijas avots: Aprinkis.lv  


Par ģimenei draudzīgāko pašvaldību Latvijā 2020. g...
LZS Jaunatnes nodaļas akcija -  Izcep piparkūku N...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter