Kopējais kurss nemainīsies

Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongress, kas bija paredzēts janvārī, plānots 13. martā un notiks attālināti. Publiski izskanējis, ka tajā uz partijas priekšsēdētāja amatu tiks izvirzīti vismaz trīs politiķi – esošais līderis Armands Krauze, Saeimas deputāts Viktors Valainis, kā arī LZS priekšsēdētāja vietnieks Ringolds Arnītis. Nav izslēgts, ka nodaļas izvirzīs vēl kādu, taču, kā Dienai norāda Krauze, iepriekš ir bijuši gadījumi, kad sākotnējais kandidātu skaits ir lielāks, bet līdz balsojumam kongresā tomēr nonāk tikai pāris. Pēdējā reģionālā konference plānota 24. februārī, tad arī būs skaidrs reālais kandidātu skaits.

Pēc sarunas ar visiem trim potenciālajiem LZS līderiem gan kļūst skaidrs, ka viņi neplāno būtiskas izmaiņas partijas darbībā kopumā un uzsver, ka partija ir konservatīvs politisks spēks ar senām tradīcijām. Tāpat vismaz no LZS puses izskan pārliecība, ka viņi negribētu neko radikāli mainīt attiecībās ar esošo partneri Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS) – Latvijas Zaļo partiju (LZP).

Parastajā laikā

Pārceļot partijas kongresu uz martu, tas tiks rīkots faktiski parastajā laikā kā katru gadu atbilstoši statūtiem, kaut arī šogad bija vēlme to sarīkot agrāk, skaidro Krauze. Līdz tam arī biedru sapulces un reģionālās konferences notiek attālināti, cilvēki nevar klātienē satikties un aprunāties. Vienlaikus politiķis atzīst, ka pirms pandēmijas ir ierosinājis, ka tālu dzīvojošie valdes locekļi sēdēs varētu piedalīties attālināti, bet tolaik šī ideja nav guvusi atbalstu.

Krauze pilnīgi noteikti ir pārliecināts, ka LZS nākotne arī turpmāk ir ZZS sastāvā jeb, kā viņš to formulē, ciešā sadarbībā. Viņaprāt, šīs sadarbības iespaidā zemnieki sākuši domāt zaļāk, savukārt LZP labāk izprotot praktisko saimniekošanu. "Ir cilvēki, kas saka, ka šis modelis ir dīvains, bet tas ir uz kompromisiem vērsts. Dažās Vācijas pavalstīs ir apvienotas lauksaimniecības un vides ministrijas," viņš stāsta un piebilst, ka praktiski nekur Eiropā zemnieku partijas nestartē vēlēšanās kā atsevišķi politiskie spēki.

Diena jau ir rakstījusi, ka, startējot pašvaldību vēlēšanās, ZZS veidojošajām partijām ne visur ir kopīgi saraksti, un tā tas būs arī šoreiz. Krauze atzīst, ka valde neiejaucas vietējo nodaļu pieņemtajos lēmumos, tāpēc ir pašvaldības, kurās LZS un LZP veido atsevišķus sarakstus, ir tādas, kur LZS iet kopā ar Nacionālo apvienību vai Latvijas Reģionu apvienību – atkarībā no tā, kuri cilvēki ir gatavi sadarboties. Ir arī tādas pilsētas, kurās LZS ir divas nodaļas, piemēram, Jūrmalā. Krauze stāsta, ka šeit vēlēšanās būs apvienotais ZZS saraksts, kurā LZS pārstāvēs Regīnas Simsones vadītā ilggadējā Jūrmalas nodaļa, taču valde aicinājusi sarakstā iekļaut arī partijas biedrus no Jāņa Voina vadītās Jūrmalas jaunās nodaļas.

Visa intervija: DIENA.LV ( https://ej.uz/cki2

LZS: Uzņēmējs šajā valstī netiek cienīts
KONKURSS “BAUDI ZIEMU LATVIJĀ!”

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter