LZS: Uzņēmējs šajā valstī netiek cienīts

Līdz rītdienai, 2021.gada 26 janvārim, visām iesaistītajām institūcijām jāiesniedz Finašu ministrijai savs redzējums un vērtējums par Ministru kabineta (MK) sēdē atbalstīto likumprojektu "Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā" (NIIL).

"Steigā un ātrumā atkal tiek skatīti noteikumi, kas tuvā nākotnē var radīt apdraudējumu Latvijas uzņēmējdarbībai. Minētā likumprojekta grozījumos pretrunīgi tiek vērtēts 10.panta 8.punkts, kurā aprakstīta uzņēmumu kapitāldaļu atsavināšana. Šīs prasības, kas izriet no piedāvātajiem grozījumiem, attieksies uz visiem tiem komersantiem, kuru ikdienas saimnieciskā darbība ir saistīta ar to, ka tiem jāziņo par aizdomīgiem darījumiem un jāveic šī likuma prasībām atbilstošas darbības, proti tie ir Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas likuma subjekti. Viss process izskatās kā cīņa ar patiesā labuma guvēju neatklāšanu, taču pēc prakses zinām, ka reputācijas un informācijas aprites jautājums šobrīd tiek tulkots tā, kā kontrolējošai institūcijai, vai pareizāk sakot tā brīža kontrolierim liekas. Tāpat grozījumi nosaka, ka minētais likuma subjekta patiesais labuma guvējs īsteno kontroli, noteiktā termiņā novēršot konstatēto neatbilstību, tostarp atsavināt attiecīgās nozīmīgu vai kontrolējošu līdzdalību nodrošinošās kapitāla daļas vai akcija. Izskatās, ka atgriežas piespiedu īpašuma atsavināšanas laiki," uzsver Latvijas Zemnieku savienības (LZS) Uzņēmēju padomes vadītāja Lienīte Caune.

LZS priekšsēdētājs Armands Krauze: "LZS vienmēr ir pastāvējusi par vietējiem uzņēmējiem un par to, lai valsts neliktu nekādus šķēršļus veiksmīgai uzņēmējdarbības pastāvēšanai un tālākai attīstībai. Pēdējā laika MK lēmumi pierāda, ka uzņēmējs šajā valstī netiek cienīts."

Netīrās naudas likumā piedāvā antikonstitucionālus...
Kopējais kurss nemainīsies

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter