Budžeta komisija aicina valdību vērtēt iespēju samazināt PVN pārtikai

"ZZS jau pirms vairākiem gadiem, virzot šo iniciatīvu, uzsvēra, ka PVN pārtikai, vai atsevišķiem pārtikas produktiem, ir samazināts lielākajā daļā Eiropas Savienības valstu. Nav saprotams, kāpēc šādam lēmumam,kas pozitīvi atsauktos uz sabiedrības visneaizsargātāko daļu, no Finanšu ministrijas puses ir tik liela pretestība. Arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultātes pētījumā par to, kā PVN samazināšana pārtikai ietekmētu valsts budžetu, ir pierādīts, ka ietekme uz budžetu nav tik nozīmīga. Tāpēc ceram, ka šajā posmā beidzot tiks pieņemts iedzīvotājiem labvēlīgs lēmums, samazinot PVN pārtikai, līdzīgi kā tas ir citās ES valstīs," uzsver ZZS līdzpriekšsēdētājs, LZS priekšsēdētājs Armands Krauze

----------------------------

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien, 6.oktobrī, nolēma aicināt Ministru kabinetu vērtēt iespēju samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) svaigiem pārtikas produktiem, informē Saeimas Preses dienests.

Komisija šodien izskatīja 14 186 pilsoņu kolektīvo iesniegumu "Samazinām PVN pārtikas produktiem".

Budžeta komisija aicina valdību nākt klajā ar attiecīgu ziņojumu līdz nākamā gada 1.jūlijam.

Kolektīvajā iesniegumā iniciatīvas autori aicina samazināt PVN likmi pārtikas produktiem, tostarp svaigai gaļai, svaigām zivīm, olām, piena produktiem, bioloģiskai pārtikai un maizei, nosakot to piecu procentu apmērā.

Iesniegumā uzsvērts, ka PVN likmes samazināšana pārtikai ļautu nodrošināt zemākas cenas, tādējādi tiktu atbalstīti mazāk aizsargātie iedzīvotāji ikdienas vajadzību nodrošināšanā, kā arī tiktu saglabātas darba vietas un atbalstīti vietējie lauksaimnieki un pārtikas ražotāji.

Informācijas avot: DELFI.LV ( https://ej.uz/42vk

Vadoties no Dobeles precedenta, pret valdošo koalī...
TV24 raidījumā "Naudas cena" par pensiju sistēmas ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter