ZZS aicina lemt par priekšlikumiem PMLP darba uzlabošanai

Vērojot iedzīvotāju rindas pie Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) un iestādes nespēju nodrošināt savlaicīgu personu apliecinošu dokumentu izsniegšanu, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina likumā pagarināt termiņu, līdz kuram ikvienam 15 gadu vecumu sasniegušam Latvijas pilsonim būtu jāsaņem personas apliecība.

Patlaban Personu apliecinošu dokumentu likums nosaka, ka personas apliecība kā obligāts personu apliecinošu dokuments 15 gadus sasniegušiem pilsoņiem ir no 2023.gada 1.janvāra. ZZS rosina šo termiņu pārcelt līdz 2024.gada 1.janvārim.

ZZS Saeimas deputāts Viktors Valainis akcentē, ka pēdējo mēnešu laikā dažādu iemeslu dēļ PMLP netiek savlaicīgi galā ar saviem pienākumiem: pilsoņiem, lai saņemtu personu apliecinošus dokumentus nākas gaidīt mēnešiem ilgi. Tas var novest pie situācijas, ka daļa pilsoņu kādu laiku var palikt bez derīgas pases vai ID kartes.

"Vakar pārvalde ziņoja, ka mēnesi pirms 14.Saeimas vēlēšanām Latvijā varētu būt 18 000 pilsoņu bez derīga personu apliecinoša dokumenta. Tas nozīmē, ka tūkstošiem cilvēku nebūs iespēju realizēt savas Satversmē garantētās vēlēšanu tiesības," akcentē V.Valainis norādot: ja PMLP nespēj nodrošināt savlaicīgu dokumentu izsniegšanu, ir jālemj, kā atvieglot iestādes darbu, bet pilsoņus bez derīgiem dokumentiem atstāt nevar.

Vienlaikus V.Valainis aicina Ministru kabinetu steidzami risināt nepieciešamos pasākumus, lai uzlabotu PMLP darbu un personu apliecinošu dokumentu izsniegšana notiktu normālā režīmā. 

Baltijas Asamblejas ceļojošā kausa izcīņā basketbo...
Viktors Valainis komentē ZZS aicinājumu Plešam atb...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter