Visiem LZS sarakstu deputātu kandidātiem un vēlētājiem visā Latvijā!

ZZS pašvaldību vēlēšanās allaž bija starp līderiem. 

Šajās vēlēšanās ZZS veidojošie politiskie spēki startēja ne tikai kopā, bet arī ar atsevišķiem Latvijas Zemnieku savienības (LZS) un Latvijas Zaļās partijas (LZP) sarakstiem. 

ZZS uzvarēja piecās vietvarās: Dienvidkurzemes novadā, Ludzas novadā, Alūksnes novadā, Jūrmalas pilsētā un Jelgavas pilsētā. Vēlēšanas notika 40 pašvaldībās, ZZS uzvarēja 12,5% vietvaru. ZZS 5. jūnija vēlēšanām iesniedza 16 sarakstus, kas nozīmē uzvaru gandrīz katrā trešajā (31,25% gadījumu) pašvaldībā, kur politiskais spēks startēja.

Kopumā ZZS, tajā ietilpstošās un tās sadarbības partijas šajās vēlēšanās startēja ar 56 sarakstiem. No tiem 17 – LZS saraksti, 16 – ZZS saraksti, 15 – LZP saraksti, 6 – apvienotie saraksti, viens – Liepājas partijas saraksts un viens – partijas "Latvijai un Ventspilij" saraksts. 

Kopumā "zaļzemnieku" un ZZS ietilpstošo spēku un sadarbības partneru saraksti 5. jūnijā vairākumu ieguva 15 pašvaldībās jeb 37,5% vietvaru. Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās 2017. gadā ZZS un tās spēkiem vairākums bija 33 pašvaldībās jeb 27,7% vietvaru. 

Zaļo un Zemnieku savienības Saeimas deputāts Viktors Valainis svētdienas rītā intervijā Latvijas Radio sacīja, ka tas nebija viegls ceļš, lai šādi rezultāti būtu, un tagad būs liels darbs jāiegulda, lai jaunos novadus veidotu un pārvaldītu, būs jāveido jaunas sistēmas, kas "būs viens no mūsu pirmajiem uzdevumiem".

https://ej.uz/5p8y

ZZS: Premjeram nekavējoties jāprasa labklājības mi...
ZZS ir vēlēšanu uzvarētāji; LRA otrs ietekmīgākais...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter