Viens no ZZS premjera amata kandidātiem ir AugulisViens no Zaļo un zemnieku savienības Ministru prezidenta amata kandidātiem ir labklājības ministrs Uldis Augulis, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Brigmanis uzsvēra, ka Augulis ir pāraudzis ministra amatu un viņam jāskatās tālāk. Tādēļ viņš esot viens no kandidātiem uz premjera amatu.

Izmaiņas esot iespējamas arī citās jomās. Piemēram, izglītības darbinieki esot aicinājuši ekonomikas ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS) kļūt par izglītības ministri. Savukārt Brigmanis uzskata, ka viņa ir spējīga kļūt par finanšu ministri.

Politiķis norādīja, ka līdz gadu mijai varētu kļūt zināms jaunais valdības vadītājs, bet esot maz ticams, ka izdosies izveidot valdību.

Jau ziņots, ka vairāki parlamentā pārstāvētie politiskie spēki šodien tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, lai turpinātu diskusijas par jaunās valdības izveidi.

Šodien plkst.9 ar Vējoni tiksies nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), plkst.10.30 - Latvijas Reģionu apvienība (LRA), plkst.12 - "No sirds Latvijai" (NSL), savukārt pēc visām šīm sarunām plkst.13 tiek solīts prezidenta paziņojums.

Vakar ar Vējoni jau tikās opozīcijas partija "Saskaņa", kā arī pašreizējās koalīcijas partijas - "Vienotība" un ZZS.

Politiķi prognozē, ka Vējonis pēc sarunām ar partijām varētu paust atbalstu tam, ka valdības veidošanas iniciatīva jāuzņemas "Vienotībai", savukārt konkrēto premjera amata kandidātu viņš vēl nenosauks.

Politiķi kuluāros spriež, ka valdības veidošanā priekšā vēl ir smagas sarunas, jo skaidru vienošanos neesot par pašiem konceptuālākajiem jautājumiem - gan par koalīcijas sastāvu, gan par skaidru atbalstu iespējamam premjera amata kandidātam un portfeļu sadali.

ZZS pēc tikšanās ar prezidentu paziņoja, ka arī jaunajā valdībā jāsaglabā pašreizējās valdošās koalīcijas kodols - "Vienotība", nacionālā apvienība un ZZS. "Mēs nestrādāsim tādā koalīcijā, kas būs sastiķēta no mazo partiju balsīm un kas nevarēs atrisināt daudzus sasāpējušos jautājumus," uzsvēra ZZS politiķis Augusts Brigmanis.

Viņš arī akcentēja, ka "Vienotībai" būtu jāvirza tāds premjera amata kandidāts, kas spēj vienot šīs partijas kopējam darbam. Tāpat kandidātam esot jāgūst visu šo partiju atbalsts.

Pašlaik neviena no koalīcijas partijām nav nosaukusi iespējamo kandidātu uz šo augsto amatu, savukārt kā potenciālā "Vienotības" kandidāte uz šo amatu neoficiāli tiek minēta partijas līdere Solvita Āboltiņa.

Koalīcijas partneri pagaidām nav pauduši atbalstu viņas kandidatūrai - nacionālā apvienība norāda, ka neatbalstītu Āboltiņu kā premjera amata kandidāti un neplānojot šo viedokli mainīt. Savukārt ZZS pauž, ka premjera amata kandidātam jāgūst visu pašreizējo koalīcijas spēku atbalsts.


Brigmanis klausīs, ko teiks vēlētājs. Saruna ar ZZ...
ZZS: Veidojot valdību, vispirms jāvienojas par vei...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter