Saeimas deputāti ieklausās ZZS aicinājumā un nolemj par ātrāku pensiju indeksāciju

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija aicināja nekavēties un strauja patēriņa cenu kāpuma apstākļos pensijas indeksēt 1.augustā.

ZZS Saeimas frakcijas deputāts Viktors Valainis akcentēja, ka dzīves dārdzība aug strauji: kāpj pārtikas cenas, mājokļa uzturēšanas un citi izdevumi, tāpēc nav pieļaujama kavēšanās sniegt atbalstu mazāk aizsargātajām sabiedrības grupām, tostarp, senioriem. Arī Latvijas Pensionāru federācija aicinājusi pensiju indeksāciju veikt ātrāk.

„Seniori, īpaši mazo pensiju saņēmēji ir pilnībā atkarīgi no valsts atbalsta. Nav nekādu šķēršļu, lai pensiju indeksāciju neveiktu ātrāk, tādējādi kaut nedaudz atvieglojot pensionāru dzīvi. Jau esam aicinājuši lemt par vienreizēja pabalsta piešķiršanu senioriem, uz ko mudināja Pensionāru federācija, lai seniori spētu nomaksāt rēķinus, tomēr pagaidām šī iniciatīva no koalīcijas partiju puses palikusi nesadzirdēta," norāda V.Valainis.

Visa ziņa:  https://zzs.lv/zzs-aicina-nekaveties-ar-pensiju-indeksaciju 

----------------------------------------------------

Pensijas plānots indeksēt agrāk – 1.augustā

Sociālo un darba lietu komisija otrdien, 14.jūnijā, otrajam – galīgajam – lasījumam atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus likumā "Par valsts pensijām," paredzot šogad valsts pensijas indeksēt divus mēnešus agrāk nekā ierasts - jau 1.augustā.

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka šī gada martā, salīdzinot ar 2021.gada martu, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājies par 11,5 procentiem, teikts likumprojekta anotācijā.

Plānots, ka šogad 1.augustā indeksēs valsts pensijas vai tās daļas apmēru, kas nepārsniedz 50 procentus no iepriekšējā kalendāra gada vidējās apdrošināšanas iemaksu algas valstī. Tas attieksies arī uz piešķirtās piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijas apmēru par vienu apdrošināšanas stāža gadu, kas uzkrāts līdz 1995.gada 31.decembrim.

Tāpat 1.augustā šogad valsts pensiju neatkarīgi no tās apmēra pārskatīs politiski represētajām personām, I grupas invalīdiem un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem, paredz likumprojekts.

Plānots, ka pārskatītās valsts pensijas vai tās daļas apmēra starpību par periodu no šī gada 1.augusta līdz 1.septembrim izmaksās vienlaikus ar 2022.gada septembra mēneša vecuma pensiju. Tas pats attieksies uz pārskatītās piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijas starpību, kuru izmaksās vienlaikus ar šī gada septembra mēneša piemaksu pie vecuma pensijas.

Plānots, ka grozījumi likumā "Par valsts pensijām" stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas. Par tiem vēl galīgajā lasījumā jālemj Saeimai.

https://www.saeima.lv/lv/aktualitates/saeimas-zinas/31179-pensijas-planots-indekset-agrak-1-augustaNotika Latgales plānošanas reģiona Attīstības pado...
Valdība uzklausa ZZS ierosinājumus un nolemj līdz ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter