Aktualitātes

112870

LZS: Valsts uzņēmumu privatizācija nav pieļaujama
Apskatīt komentārus (0)


27.07.2020


Latvijas Zemnieku savienība (LZS) uzstāj, ka valsts uzņēmumu privatizācija nav pieļaujama, neskatoties uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) publiski paustajām ziņām, ka valsts kapitālsabiedrības būtu jāiekļauj regulētajā tirgū.

Pamatojoties uz FKTK paziņojumu, ka valsts kapitālsabiedrības būtu iekļaujamas kotācijai biržā, tā attīstot kapitāla tirgu, sniedzot iespēju realizēt investīciju projektus, netērējot tiem publisko finansējumu, LZS pastāv uz to, ka pašpietiekamu un stabilu valsts uzņēmumu kotēšana biržā valstij nedos nekādu ieguvumu.

“Premjeram nepieciešams skaidri pateikt, ka arī turpmāk netiks izskatīts jautājums par 12 neprivatizējamo valsts kapitālsabiedrību, kuras kā stratēģiski svarīgus uzņēmumus aizsargā speciāli normatīvie akti, privatizēšanu. Tāpat ir jāizbeidz runas par jebkuru citu svarīgu un pašpietiekamu valsts uzņēmumu pārdošanu privātajiem investoriem. Valsts uzņēmumu privatizācija nav pieļaujama, arī, ja valdība to paslēpj zem frāzēm – akciju kotēšana biržā, atsavināšana vai kā citādi. Neatkarīgi no darbības nosaukuma tā ir privatizācija. Kā liecina negatīvā kaimiņvalstu pieredze, ir ļoti strikti jāizvērtē, cik un vai vispār valsts nākotnē var nopelnīt, uzņēmumu kotējot biržā. Tāpat ir jābūt skaidrībai, kāda mērķa vārdā tas tiek darīts - lai nodrošinātu tālāku uzņēmuma attīstību, vai, lai atdotu valsts parādu," uzsver LZS priekšsēdētājs Armands Krauze.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
16:58, Dec 04
ZZS Saeimas frakcija: Valdībai nekavējoties jānovērš trūkumi saistībā ar tirdzniecības vietu darbu brīvdienās… https://t.co/0GksxDaYD5
Latvijas Zemnieku sa
15:42, Dec 04
Armands Krauze: Koalīcija turpina mēra laika dzīres
Latvijas Zemnieku sa
11:20, Dec 04
https://t.co/oe9WtGBzAU

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit