LZS aicina nekavējoties ieviest būtiskus darbaspēka nodokļu atvieglojumus uzņēmumiemLatvijas Zemnieku savienība (LZS) aicina valdību uz ātru un mērķtiecīgu rīcību, sniedzot tūlītēju atbalstu uzņēmējdarbībai, lai mazinātu negatīvo ietekmi uz to darbību saistībā ar valstī ieviesto ārkārtas situāciju koronovīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanai.

„Arvien biežāk izskan paziņojumi, ka uzņēmumi samazina darbinieku skaitu. Ieviestie sociālās distancēšanās pasākumi liek dažādu nozaru uzņēmumiem ierobežot vai pat uz laku slēgt savu darbību. Šādā situācijā ir nepieciešams strauji pieņemt lēmumus, kā atbalstīt uzņēmējus un nesagraut Latvijas tautsaimniecību,” Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras viceprezidente Lienīte Caune.

LZS piedāvājums ir 75% apmērā segt visus darbaspēka nodokļus trīs mēnešu periodā, kas ne tikai būtu atbalsts uzņēmējdarbībai, bet arī pasargātu valsts budžetu no spiediena bezdarbnieku pabalstu izmaksāšanas gadījumā. Vienlaikus Latvija nepazaudētu savus speciālistus, kuri tiktu piespiedu kārtā izstumti no darba tirgus. 
„Mazais un vidējais bizness šobrīd cieš visvairāk. Tas būtiski ietekmēs ne tikai Latvijas iekšzemes kopprodukta rādītājus, bet arī valsts budžeta ieņēmumus. Solidarizējoties ar uzņēmējiem un ārkārtas situācijas laikā atceļot daļu no nodokļiem, valdība varētu mazināt iespējamo ekonomisko krīzi,” uzskata LZS priekšsēdētājs Armands Krauze. 

Iepriekš publiski izskanējušais piedāvājums par atliktiem nodokļu maksājumiem, LZS ieskatā, problēmu nerisinās, jo iziešana no šīs krīzes nebūs viegla un uzkrātie nodokļi būs jānomaksā kopā ar tekošajiem, ko pat trīs gados mazajam biznesam būs neiespējami izdarīt, jo uzkrāto nodokļu summa būs jānopelna papildus. 

LZS aicina Latviju mācīties no citām Eiropas valstīm un palīdzību novirzīt tā, lai uzņēmēji justos vajadzīgi savai valstij un grūtā brīdī saņemtu palīdzību.


LZS aicina valdību nepieļaut Latvijas iedzīvotāju ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter