Lauksaimniecības ministri spriedīs par dalībvalstu iespējām ierobežot ĢMOZemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Armands Krauze pirmdien, 13.jūlijā, Briselē piedalīsies ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē. Tā būs pirmā sanāksme, ko, beidzoties Latvijas prezidentūrai ES Padomē, vadīs nākamā prezidentvalsts – Luksemburga.

Sanāksmes laikā ministri apmainīsies viedokļiem par nesen publicēto Eiropas Komisijas priekšlikumu par lēmumu pieņemšanas procesa pārskatīšanu, lemjot par ģenētiski modificētiem organismiem (ĢMO), t.i., par iespējām dalībvalstīm ierobežot vai aizliegt ģenētiski modificētas pārtikas un barības lietošanu savā teritorijā.

Padomes laikā debatēs par situācijas attīstību ES tirgū, tostarp par Krievijas 2014. gada augustā noteiktā ES lauksaimniecības produktu importa aizlieguma ietekmi uz ES tirgu. Patlaban daudzos sektoros situācija ir kritiska.

Armands Krauze uzsvērs pašreizējo grūto situāciju piensaimniecībā un tai arī turpmāk nepieciešamo atbalstu. Vēl Padomes sanāksmes laikā prezidentvalsts Luksemburga publiski iepazīstinās ar savu darba programmu lauksaimniecībā un zivsaimniecībā. 


Valdība atbalsta Latvijas nostāju šonedēļ paredzēt...
Brigmanis: "Vienotībai" jālemj, kā reaģēt uz VL-TB...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter