Aktualitātes

Koalīcija kārtējo reizi pensionārus sūta pēc sociālās palīdzības
Apskatīt komentārus (31)


06.11.2013


Šodien, 6.novembrī, Saeimas ārkārtas sēdē galīgajā lasījumā, lemjot par likumprojektu „Par valsts budžetu 2014.gadam”, ar balsojumu Par – 38, pret – 50, atturoties un nebalsojot 10 deputātiem, nav atbalstīts Zaļo un Zemnieku savienības (turpmāk – ZZS) deputātu A.Barčas un A.Bērziņa sagatavotais priekšlikums, kas paredz paaugstināt neapliekamo minimumu valsts, vecuma, invaliditātes, apgādnieka zaudējuma, speciālajām un izdienas pensijām no 165 latiem līdz minimālās algas apmēram 2014.gadā - 225 latiem.

A.Barča, ZZS deputāte: „Šodien mēs nerunājam tikai par vecuma pensijām. Mēs domājam arī par invaliditātes, apgādnieka zaudējuma, speciālo un izdienas pensiju saņēmējiem. Kādu brīdi atpakaļ Saeimas priekšsēdētāja saņēma ļoti daudzus tūkstošus Latvijas pensionāru federācijas organizēta pasākuma vēstules. Un viens no šiem priekšlikumiem bija paaugstināt neapliekamo minimumu minimālās algas apmērā. Beidzot ir iespēja atsaukties pensionāru aicinājumam, ko viņi izteica arī 7.septembrī Krastmalā labklājības ministrei, kurai ne sevišķi vienkārši bija uzklausīt pensionāru viedokli...”

Izskatot A.Barčas un A.Bērziņa sagatavoto priekšlikumu Grozījumi likumprojektā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, kas paredz neapliekamā minimuma paaugstināšanu pensijām,

ZZS priekšlikumu neatbalstīja:

VIENOTĪBAS deputāti: Arvils Ašeradens, Dzintars Ābiķis, Solvita Āboltiņa, Andris Buiķis, Ilma Čepāne, Lolita Čigāne, Ina Druviete, Andrejs Judins, Ojārs Ēriks Kalniņš, Rasma Kārkliņa, Janīna Kursīte – Pakule, Ainars Latkovskis, Līvija Plavinska, Atis Lejiņš, Aleksejs Loskutovs, Jānis Reirs, Inguna Rībena, Edvards Smiltēns, Dzintars Zaķis.

VL - TB/LNNK deputāti: Einārs Cilinskis, Jānis Dombrava, Dzintars Kudums, Ilmārs Latkovskis, Inese Laizāne, Ināra Mūrniece, Romāns Naudiņš, Vineta Poriņa, Dzintars Rasnačs.   

REFORMU PARTIJAS deputāti: Guntars Bilsēns, Inita Bišofa, Inga Bite, Edmunds Demiters, Kārlis Eņģelis, Gunārs Igaunis, Zanda Kalniņa-Lukaševica, Daina Kazāka, Vilnis Ķirsis, Valdis Liepiņš,  Inese Lībiņa-Egnere, Jānis Ozoliņš, Romualds Ražuks, Inga Vanaga, Juris Viļums, Valdis Zatlers.

Pie frakcijām nepiederošie deputāti: Jānis Junkurs, Klāvs Olšteins, Gunārs Rusiņš, Dāvis Stalts, Viktors Valainis.


ZZS atgādina, ka pirms gada, 22.novembrī, valdošā koalīcija jau sūtīja pensionārus pēc sociālās palīdzības un ar līdzīgu balsojumu noraidīja ZZS sagatavotos Grozījumus likumā „Par valsts pensijām””, kas paredzēja atsākt pensiju indeksāciju divas reizes gadā tām personām, kuru pensijas apmērs nepārsniedz 180 latus. Šobrīd 2014.gadā plānots atsākt visu pensiju indeksāciju vienu reizi gadā – 1.oktobrī, ņemot vērā tikai patēriņa cenu (inflācijas) indeksu.

Arī pirms gada ZZS pauda sašutumu par A.Ašeradena, Vienotības deputāta un Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāra, aicinājumu pensionārus, kurus neapmierina piešķirtās pensijas apmērs, vērsties pēc sociālās palīdzības.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
22:26, Oct 28
Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs @ArmandsKrauze https://t.co/5ZKolV2U40 https://t.co/Tc6DHeBnh8
Latvijas Zemnieku sa
22:20, Oct 28
RT @ArmandsKrauze: @Bondars runā LTV 1: “.... šis ir labākais no sliktākajiem budžetiem....”. Ļoti cildinoši Kariņa valdībai
Latvijas Zemnieku sa
20:20, Oct 28
Paldies Latvijas Zemnieku savienības Uzņēmēju padomes vadītājai @LieniteCaune par akcijas "Atdot karoti" iniciatīvu… https://t.co/UAv0RyN01l

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit