Augulis: līdz ar budžeta apstiprināšanu varam gatavoties pensiju pārrēķināšanaiSaeima galīgajā lasījumā ir pieņēmusi valsts budžetu, līdz ar to arī labklājības nozares budžetu 2016.gadam, palielinot to par gandrīz 6 miljoniem eiro. Tāpēc labklājības ministrs Uldis Augulis ir gandarīts, ka jau pēc dažām nedēļām daļai pensionāru varēs sākt pārrēķināt pensijas, novēršot krīzes laikā radušos netaisnību.

Vienlaikus ministrs akcentē, ka sociālajā jomā vajadzību vienmēr būs daudz, jo pārstāvam dažādu sociālo grupu intereses. Kā ik gadu, veidojot budžetu, izvirzītas vairākas būtiskas iniciatīvas, kas, galvenokārt, ir nepieciešamais atbalsts pensionāriem, ģimenēm ar bērniem, cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī nozares iestādēm funkciju īstenošanai.

 

Esmu gandarīts, ka man ir izdevies panākt 4,2 milj. eiro piešķiršanu, lai jau pēc dažām nedēļām varētu uzsākt ekonomiskās krīzes laikā piešķirto pensiju pārrēķināšanu. Sākotnēji pārrēķinās tās pensijas, kuras piešķirtas 2010.gadā, bet 2017.gadā - 2011.gadā piešķirtās pensijas, bet 2018.gadā - no 2012. līdz 2015.gadam piešķirtās pensijas. Tāpat ir noteikts, ka nākotnē šāda situācija nevarēs atkārtoties, jo kapitāla indekss būs fiksēts un tas vairs nevarēs būt negatīvs. Tādējādi no straujām ekonomiskām svārstībām pasargāsim nākotnes pensionārus,” skaidro U.Augulis.

Ministrs arī norāda, ka pensiju pārrēķināšanai turpmākos gados būs jāiegulda 20,9 milj. eiro 2017.gadā, bet 46,9 milj. eiro - 2018.gadā.

Nākamā gada budžeta prioritāte ir arī atbalsts cilvēkiem ar invaliditāti. Līdz ar to apstiprināts finansējums 1,6 milj. eiro apmērā, lai pilnveidotu un uzlabotu tehnisko palīglīdzekļu kvalitāti, kā arī paplašinātu to klāstu. “Tehnisko palīglīdzekļu kvalitāte un pieejamība ir būtisks jautājums, īpaši attiecībā uz bērniem. Finansējums jāiegulda arī rindu mazināšanai, lai sekmētu cilvēku ar invaliditāti iespējas pēc iespējas ātrāk iekļauties sabiedrībā un darba tirgū,” pārliecināts ministrs.

Savukārt Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijai nākamgad papildus piešķirti 34 tūkst. eiro, lai sekmīgāk un operatīvāk varētu apkalpot klientus.

Vienlaikus, lai turpinātu nodrošināt auklīšu pakalpojuma sniedzēju reģistra uzraudzību, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai piešķirti 29,8 tūkst. eiro. Tādējādi būs iespēja veicināt ne tikai sabiedrības uzticību auklīšu profesionalitātei, bet savlaicīgi novērst gadījumus, kuros varētu ciest bērni. Tāpat U.Augulis ir gandarīts, ka panākta Bērnu uzticības tālruņa 116111 diennakts darbības nodrošināšana arī nākamgad, piesaistot 45,1 tūkst. eiro. Uzticības tālrunis izveidots, lai sniegtu bērniem un pusaudžiem psiholoģisku palīdzību, kā arī atbalstu krīzes situācijās. Šim tālrunim ir labi rezultātu, zvanītāju skaits ik gadu palielinās.

Tāpat papildus piešķirti 150 tūkst. eiro sociālās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanai vardarbībā cietušiem bērniem.

Visbeidzot, lai samazinātu klientu rindas pēc sociālās rehabilitācijas pakalpojumiem, 2016.gadā piešķirts 158 tūkst. eiro, bet  2017.un turpmākajiem gadiem 755 tūkst. eiro Sociālās integrācijas valsts aģentūrai.

Papildu minētajam finansējumam, nākamgad Labklājības ministrija turpinās apgūt Eiropas fondu finansējumu, īstenojot iekļaujošas nodarbinātības pamatnostādnes un jaunus pasākumus bezdarbniekiem, sociālā darba attīstības pamatnostādnes, pasākumus ārpusģimenes aprūpes sekmēšanai u.c.

 

Kā uzsver labklājības ministrs, līdzekļi sociālajai jomai būtu nepieciešams arī citām iniciatīvām. Tomēr primāri turpināsim diskusijas par iespējām palielināt pensijas apmēru un atbalstu demogrāfijas sekmēšanai. Tāpat atbalsta palielinājums būtu nepieciešams bez vecāku gādības palikušiem bērniem un cilvēkiem ar invaliditāti, lai sekmīgi iekļautu viņus sabiedrībā un darba tirgū.

  


Deputāts tuvplānā. Ainārs Mežulis
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Limbažos tiksies...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter