Augulis ar augstskolu rektoriem pārrunā studentu iesaisti pētījuma veikšanāCeturtdien, 10. martā, satiksmes ministrs Uldis Augulis un AS „Pasažieru vilciens” vadība tikās ar trīs Latvijas augstskolu rektoriem, lai pārrunātu iespējas iesaistīt studentus pētījuma veikšanā par pasažieru pārvadājumiem pa dzelzceļu.

Pētījuma mērķis ir noskaidrot sabiedrības viedokli par Rīgas dzelzceļa stacijas infrastruktūru un tajā nepieciešamajiem uzlabojumiem, izzināt iedzīvotāju attieksmi pret nelegālajiem pārvadātājiem, e-talona tirdzniecību un e-pakalpojumu kopumā, kā arī iespējām „Pasažieru vilcienam” iesaistīties dažādu tūrisma produktu, piemēram, Gulbenes - Alūksnes šaursliežu bānīša, attīstīšanā. Tāpat būtu jānoskaidro sabiedrības domas par interneta produktiem pasažieru pārvadājumu jomā un attieksme pret reklāmām vilcienos.

Tā kā šāds pētījums sniegtu lielu ieguldījumu „Pasažieru vilciena” turpmākā attīstības plāna izstrādē, tas jāuzsāk iespējami drīz. Tāpēc tiek gaidīts, ka jau šomēnes katra augstskola izvirzīs 15 studentus, kas pēc tam par norādītajām tēmām izstrādās anketas un tad sāks sabiedrības aptaujāšanu.

„Domāju, ka nešaubīgi ir jāizmanto iespēja sadarboties ar studentiem, kas vēlas paralēli studijām vai to brīvlaikā iesaistīties dažādos darbos, tādējādi papildus augstskolā iegūtajām teorētiskajām zināšanām gūstot praktisko pieredzi konkrētā uzņēmumā. Ja spersim soli pretim jauniešiem un radīsim viņos interesi par darbu vietējos uzņēmumos, tas varētu dod ilgtermiņa pienesumu tautsaimniecībai kopumā, jo viņi paliks Latvijā un sekmēs vietējā tirgus izaugsmi un konkurētspēju,” uzsvēra ministrs. Gandarījumu par aicinājumu iesaistīt studentus pētījuma veikšanā pauda arī augstskolu vadītāji, norādot, ka šī ir pirmā reize, kad ministrijas uzrunā augstskolas ar šādu mērķi.

Tikšanās laikā tika pārrunātas arī studentu iespējas iesaistīties dažādos pasākumos, kas spodrina Latvijas tēlu pasaulē, piemēram, starptautisko studiju programmu studenti varētu sagaidīt viesus Rīgas kā Eiropas Kultūras galvaspilsētas pasākumu laikā 2014. gadā. Tāpat tika aktualizēts jautājums par atlaižu piešķiršanu studentiem un mācībspēkiem sabiedriskajā transportā, kā arī augstskolu pārstāvji izteica aicinājumu izvērtēt atlaižu piešķiršanas iespēju arī nacionālās aviokompānijas „airBaltic” reisos studentu un pasniedzēju apmaiņas programmu veicināšanai.

Ar ministru tikās Baltijas Starptautiskās akadēmijas Senāta priekšsēdētājs Staņislavs Buka, Rīgas Stradiņa universitātes rektors Jānis Gardovskis un Banku augstskolas rektors Andris Sarvanovičs, kā arī AS „Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs Nils Freivalds, uzņēmuma valdes loceklis Mārtiņš Jirgens un Mārketinga nodaļas vadītājs Andrejs Fiļipovs.


Elīna Balgalve
Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67028274, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Izglītības ministrs Rolands Broks: Latvijas Jūras ...
I.Jurševska: uz sociālās apdrošināšanas sistēmu jā...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter